Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Pokaż swój projekt na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich 2022!


2022-07-18 11:29

Zapraszamy do udziału w IX edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), które odbędą się już 7-9 października 2022 r. DOFE to ogólnopolska akcja mająca na celu promocję efektów wdrażania Funduszy Europejskich w Polsce.

Założenia akcji

Ubiegłoroczna edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich, która odbyła się we wrześniu 2021 r., była organizowana w formule hybrydowej – częściowo stacjonarnie, a częściowo on-line. W tym roku utrzymujemy formę hybrydową wydarzenia. Zachęcamy do otwierania swoich projektów i pokazywania efektów ich realizacji na żywo, ale jeżeli macie pomysł na wydarzenie internetowe, to nic nie stoi na przeszkodzie w jego realizacji. Decyzja o otwarciu projektów dla szerszej publiczności należy wyłącznie do Was – pamiętajcie jednak, by w swoich planach uwzględnić aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju!

Główną korzyścią z udziału w DOFE jest nie tylko ogólnopolska i regionalna promocja Waszych projektów, ale również możliwość wzmocnienia swojego wizerunku poprzez udział w tak dużej akcji.

Otwieramy projekty

Do tegorocznej edycji DOFE można zgłaszać zarówno wydarzenia odbywające się na żywo w miejscu zrealizowanego projektu, jak i on-line.

Jeżeli sytuacja w kraju na to pozwoli, będziecie mogli:

 • udostępnić projekty zwiedzającym ze zniżką lub za darmo
 • albo zorganizować specjalne wydarzenie z okazji Dni Otwartych.

Mimo ograniczeń powodowanych przez zagrożenie epidemiczne, to wciąż będzie doskonała okazja do promocji Waszych projektów!

Aby przedstawić swój projekt światu, możecie również skorzystać ze strony dniotwarte.eu, gdzie będziemy publikować przygotowane przez Was materiały wideo:

 • wirtualne spacery,
 • warsztaty,
 • szkolenia,
 • webinaria
 • lub inne materiały audiowizualne, który prezentują efekty Waszych projektów!

Jak dołączyć do akcji

Zachęcamy do rejestracji. Swoje zgłoszenie możesz wysłać do 16 września br.

Dla beneficjentów, którzy zechcą otworzyć swoje projekty na DOFE Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oferują wsparcie w postaci pakietów upominków dla uczestników.

Konkursy z nagrodami

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej uruchomiło już dwa konkursy z nagrodami w ramach DOFE 2022. Konkursy na amatorskie nagrania wideo prezentujące efekty projektów europejskich są skierowane zarówno do beneficjentów Funduszy Europejskich, jak i do ogółu społeczeństwa, które widzi i korzysta z tych efektów na co dzień.

Aby wziąć udział w konkursach wystarczy nagrać krótki filmik, wejść na stronę dniotwarte.eu, wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać swój materiał. Na laureatów konkursów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!

 • Bliżej niż myślisz
  Wybierz się na spacer po okolicy. Koniecznie weź ze sobą telefon lub kamerę. Poszukaj miejsc, które otrzymały unijne dofinansowanie. Nagraj krótki film i pokaż nam, jak Fundusze Europejskie zmieniły Twoją okolicę w ramach konkursu "Bliżej niż myślisz"! W tym roku konkurs jest prowadzony w dwóch wersjach:
  • dla osób pełnoletnich
  • i niepełnoletnich.

   Do wygrania 5 tysięcy złotych za I miejsce w obu wersjach konkursu! Za miejsce na II i III stopniu podium 3 i 2 tys. zł. Na Twoje zgłoszenie czekamy do 9 września br.
 • Pokaż swój projekt
  Założyłeś własną działalność dzięki wsparciu Funduszy Europejskich? Twój innowacyjny pomysł podbija rynek? A może Twoja firma, fundacja, stowarzyszenie lub szkoła dynamicznie się rozwija? Pochwal się swoim projektem i zgarnij nagrody w konkursie dla beneficjentów "Pokaż swój projekt"! Dla laureatów konkursu przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody:
  • sprzęt video o wartości do 6 tys. zł – I miejsce
  • kamerę o wartości do 4 tys. zł – II miejsce
  • aparat fotograficzny o wartości do 3 tys. zł – III miejsce

   Czekamy na Twoje zgłoszenie do 16 września 2022 r.

Kontakt

Dni Otwarte Funduszy Europejskich organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce.

W przypadku pytań lub wątpliwości odnośnie DOFE, prosimy o kontakt na adres: dniotwarte@slaskie.pl lub pod numerem telefonu: 32 77 99 184.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś