Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Nowe kierunki rozwoju subregionów – podsumowanie warsztatów subregionalnych 2019


2019-04-09 15:22

Na przełomie marca i kwietnia odbył się cykl spotkań dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, którego organizatorem był Zarząd Województwa Śląskiego.

Fotografia przedstawia otwarcie spotkania przez marszałka województwa śląskiegJakuba Chełstowskiegofot. otwarcie spotkania przez marszałka J. Chełstowskiego.

Pierwsza część każdego ze spotkań obejmowała prezentacje wygłaszane przez kierowników:

  • Referatu Regionalne Centrum Analiz i Planowania Strategicznego – dr. Mariusza Raczka,
  • Referatu Programowania i Rozwoju – Urszulę Machlarz.

Pan Raczek omówił przesłanki stojące za aktualizacją strategii „Śląskie 2020+”, opracowania wybranych dokumentów branżowych oraz szczegóły analizy dotychczasowego wdrażania strategii. Uczestnicy warsztatów mieli również okazję zapoznać się z głównymi spostrzeżeniami „Raportu monitoringowego” oraz z wnioskami płynącymi z najnowszej diagnozy społeczno-gospodarczej regionu.

Zdjęcie prezentuje spotkanie warsztatowe z Rybnikafot. spotkanie warsztatowe w Rybniku.

Pani Machlarz natomiast przedstawiła zagadnienia związane z europejskimi uwarunkowaniami polityki rozwoju regionu w oparciu o przyszły okres programowania UE po 2020 roku. Prezentacja obejmowała również cele szczegółowe i ramowy zakres interwencji celów polityki spójności na lata 2021-2027.

Wszystkie materiały prezentowane podczas spotkań można znaleźć w załącznikach poniżej.

Po zakończeniu prezentacji uczestnicy wzięli udział w warsztatach, których celem było wypracowanie najważniejszych kierunków rozwoju subregionów. Część warsztatowa skupiała się na ustaleniu kluczowych działań, przedsięwzięć, projektów oraz obszarów strategicznej interwencji, na których powinno koncentrować się wsparcie dla każdego subregionu w najbliższych latach.

Zdjęcie przedstawia warsztaty w Katowicachfot. warsztaty w Katowicach.
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś