Przejdź do treści głównej

Pociągiem przez Europę!


2021-06-07 13:38

2 września br. w trasę wyruszy Ekspres Łączący Europę. Wskocz na pokład i odwiedź 26 krajów w ramach Europejskiego Roku Kolei!

ConnectingEuropeExpress

Ekspres Łączący Europę

Ekspres Łączący Europę rozpocznie swoją podróż 2 września w Lizbonie i przez ponad miesiąc będzie odwiedzał kolejne miasta na mapie Europy, aż do 7 października, kiedy dotrze do stacji końcowej Paryża.

Na trasie przejazdu tego niezwykłego pociągu znajduje się również Polska. Między 19 a 22 września ekspres przemierzy nasz kraj dwukrotnie. Podążając od strony słowackich Koszyc zatrzyma się w Muszynie w południowej Małopolsce, skąd wyruszy na Warszawę, aby następnie udać się do Gdańska i Białegostoku. Ostatnią stacją na terenie Polski będą podlaskie Trakiszki, skąd ekspres ruszy dalej na północ ku Litwie, Łotwie i Estonii. Jednak w drodze powrotnej z Tallina zatrzyma się u nas jeszcze raz w Krakowie skąd uda się w dalszą podróż do Czech, Niemiec, Austrii, Słowenii, państw Beneluksu i Skandynawii.

Trasa przejazdu Ekspresu Łączącego EuropęTrasa przejazdu Ekspresu Łączącego Europę

Przejazd ekspresu będzie doskonałą okazją dla osób planujących wycieczkę po Europie i fascynatów wrażeń porównywalnych do przejazdu Koleją Transsyberyjską. Ekspres Łączący Europę zabierze Was w podróż:

  • trwającą 36 dni,
  • przez 26 krajów europejskich,
  • i ponad 70 przystanków po drodze.

Wyrusz z nami, by świętować Europejski Rok Kolei!

Europejski Rok Kolei 2021

Akcja ma na celu promocję kolei jako bezpiecznego i najbardziej ekologicznego środka transportu, co ma zachęcić przedsiębiorstwa i obywateli zjednoczonej Europy do częstszego korzystania z usług kolejowych.

Ekspres Łączący Europę będzie jedną z najbardziej wyrazistych inicjatyw podejmowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Roku Kolei. Przejazd pociągu przez wszystkie państwa członkowskie UE oraz kraje sąsiedzkie ma wywołać dyskusję wśród opinii publicznej, przedstawicieli sektora kolejowego, organizacji społeczeństwa obywatelskiego oraz władz lokalnych i regionalnych na temat korzyści płynących z podróżowania koleją, a także działań, jakie należy podjąć, aby kolej stała się najważniejszym środkiem transportu dla pasażerów i przedsiębiorców w Europie.

Weź udział

Zaangażuj się w projekt #ConnectingEurope Express!

Skontaktuj się z organizatorami przejazdu Ekspresu Łączącego Europę pod adresem: info@connectingeuropeexpress.eu, aby zorganizować wydarzenie na jego trasie lub odwiedź stronę internetową wydarzenia, aby uzyskać więcej informacji i dowiedzieć się, kiedy Ekspres przyjedzie na stację w Twojej okolicy!

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś