Przejdź do treści głównej

Działo się... piknik Funduszy Europejskich w Parku ŚląskimFundusze – to działa! Pod takim hasłem spotkaliśmy się 8 maja podczas Pikniku Funduszy Europejskich w Parku Śląskim. Mimo pogody, która początkowo nas nie rozpieszczała, świetnie się bawiliśmy, i ostatecznie zza chmur wyjrzało słońce.

Piknik
Wśród licznych atrakcji, największym zainteresowaniem cieszyły się między innymi: dmuchany krokodyl, gotowanie z Top Chefem czy przejażdżka segwayem. W Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich można było porozmawiać z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Każdy mógł uzyskać odpowiedź na pytania, dotyczące możliwości dofinansowywania projektów z Funduszy Europejskich. Można było sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w quizach lub grach funduszowych.

Dobre praktyki
Na piknik zaprosiliśmy również beneficjentów, którzy środki unijne już pozyskali. Opowiadali oni, w jaki sposób otrzymali dofinansowanie oraz prezentowali efekty swych działań. Wśród beneficjentów znaleźli się: Śląski Ogród Zoologiczny, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Warownia Pszczyńskich Rycerzy, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Muzeum Śląskie w Katowicach.

Artyści
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się koncerty zespołów Beltaine oraz Indios Bravos. Emocji dostarczył pokaz grupy Acro Team Silesia, która niesamowity talent akrobatyczny zaprezentowała w zapierającym dech show.

Loteria
Wszyscy z niecierpliwością czekali na losowanie nagrody głównej. W obecności wicemarszałek województwa śląskiego Pani Aleksandry Skowronek wylosowano 20 losów osób, które dzięki swojej aktywności wygrały wraz z osobą towarzyszącą wzlot balonem na uwięzi. I mimo, że warunki atmosferyczne nie pozwoliły na postawienie balonu, radość zwycięzców była wielka, a każdy z nich otrzyma zaproszenie do skorzystania z atrakcji w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Beneficjentów, którzy byli z nami w Parku oraz wiele innych miejsc, które powstały dzięki środkom unijnym, będzie można odwiedzić od 12 do 15 maja podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich – ogólnopolskiej akcji koordynowanej przez Ministerstwo Rozwoju.
Podczas DOFE w województwie śląskim otworzy się dla Państwa ponad 30 projektów, które zostały zrealizowane z Funduszy Europejskich. Dziesięć z nich bierze udział w dodatkowym konkursie polegającym na zebraniu na specjalnej karcie minimum 3 pieczątek. Projekty znajdują się na specjalnej liście dostępnej pod adresem dniotwarteslaskie.eu. Kartę z pieczątkami należy przesłać na wskazany adres. Do wygrania są atrakcyjne nagrody!

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.


Linki zewnętrzne
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś