Opowiedz nam o projekcie z Twojej okolicy – konkurs #EUinmyRegion
Prezentujemy kolejny konkurs sygnowany znakiem #EUinmyRegion. Tym razem Komisja Europejska zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszą historię, prezentującą projekty finansowane ze środków UE w Twojej okolicy.
Zasady konkursu
- Historia musi dotyczyć projektu lub programu realizowanego przy wsparciu funduszy UE.
- Historię można przedstawić w różnej formie:
– zdjęcie,
– filmik wideo,
– post na blogu,
– nagranie audio,
– posty w mediach społecznościowych, w formacie Canvas, na Twitterze itp.
- Historia musi być na stałe udostępniona publicznie.
- Uczestnicy mogą zgłaszać dowolną liczbę historii.
- Wszystkie historie, które będą zgodne z zasadami i zostaną przesłane w terminie, zostaną przyjęte. Autorom gwarantujemy niezależność redakcyjną.
- Komisja Europejska przetłumaczy historię na język angielski (w razie potrzeby), wyśle Uczestnikowi tłumaczenie i będzie promować historię za pośrednictwem kanałów społecznościowych (Facebook, Twitter), używając hashtagu #EUinmyRegion.
Jakie warunki musisz spełnić, aby wziąć udział w konkursie?
- Uczestnicy muszą być pełnoletni.
- Z udziału w konkursie wykluczeni są pracownicy i najbliżsi krewni pracowników Promotora lub odpowiednio jego spółki dominującej, spółki zależnej bądź spółki powiązanej, jak również wszystkie inne osoby związane z tym konkursem.
- Wszystkie prace podlegają starannej moderacji.
- Wszystkie prace muszą być oryginalne, a Uczestnik musi być jedynym właścicielem praw autorskich – więcej informacji nt. praw autorskich w konkursie znajdziesz w punkcie 5 na stronie konkursu.
Opowiedz swoją historię
Uczestnicy mogą się zgłaszać w jednej z dwóch kategorii:
- „citizens” (obywatele)
lub - „experts” (eksperci) – osoby pracujące dla instytucji pośredniczących i zarządzających programami europejskimi, pracownicy wspólnego sekretariatu technicznego, beneficjenci funduszy unijnych lub urzędnicy ds. komunikacji odpowiedzialni za projekt unijny.
Zwycięzców wybierze jury konkursowe złożone z trzech specjalistów ds. komunikacji. Jury oceniając prace zwróci uwagę na:
- przekaz: czy historia przekazuje nam coś więcej niż podstawowe fakty dotyczące finansowanego projektu?
- historie o ludziach: czy historia opisuje jedynie projekt czy może opowiada też o ludziach zaangażowanych w jego realizację?
Troje zwycięzców z kategorii „citizens” (obywatele) zostanie zaproszonych do udziału w dwutygodniowym specjalnym programie kompleksowych warsztatów z zakresu komunikacji w UE. Będzie on okazją do zapoznania się z pracą działu komunikacji w instytucji UE, w agencji PR oraz w brukselskiej redakcji prasowej. Warsztaty odbędą się w dniach od 29 września do 13 października w Brukseli.
Troje zwycięzców z kategorii „experts” (eksperci) zostanie zaproszonych do udziału w specjalnym, zaawansowanym kursie szkoleniowym z zakresu komunikacji, który odbędzie się w dniach 5–7 października w Brukseli.
Więcej informacji znajdziesz na stronie Komisji Europejskiej.