Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Nowe programy rehabilitacji już gotowe!


2018-11-27 13:03

Od 31 grudnia będziemy przyjmować wnioski na dofinansowanie projektów realizujących dwa nowe regionalne programy zdrowotne, tym razem poświęcone chorobom układów: kostno-stawowego i mięśniowego.

Śląskie dla zdrowia

Choroby te stanowią istotny problem zdrowotny w województwie śląskim. Wpływają na obniżenie sprawności fizycznej, w tym możliwości podejmowania zatrudnienia oraz ograniczają chorujących  w wykonywaniu podstawowych czynności życia codziennego. Nasz region charakteryzuje się wysoką liczbą zachorowań na choroby przewlekłe (7. miejsce w kraju) oraz zapalne (10. miejsce) układu kostno-stawowego, co znajduje swoje odzwierciedlenie również na miejscowym rynku pracy. Choroby te stanowią drugą najczęstszą przyczynę nieobecności w pracy w naszym województwie oraz są wskazywane jako jedna z najczęstszych przyczyn całkowitej dezaktywizacji zawodowej pracowników w całej Polsce.

Nowe możliwości wsparcia

Dlatego wspólnie z ekspertami opracowaliśmy dwa programy zdrowotne, na których realizację właśnie ogłaszamy nabór wniosków:

  • Regionalny programu rehabilitacji osób z chorobami przewlekłymi układu kostno-stawowego i mięśniowego na lata 2019-2022;
  • Regionalny program rehabilitacji osób z zapalnymi chorobami układu kostno-stawowego i mięśniowego na lata 2019-2022.

Wsparcie rehabilitacyjne w ramach tych programów może objąć ponad 25 tysięcy mieszkańców Śląskiego w wieku przedemerytalnym (50-59 lat dla kobiet, 50-64 lata dla mężczyzn). Celem jest przywrócenie możliwie maksymalnej sprawności fizycznej oraz zdolności do pracy osobom aktywnym zawodowo lub deklarującym gotowość do podjęcia zatrudnienia, ale zmagającym się z dysfunkcjami narządu ruchu powstałymi w wyniku postępujących chorób przewlekłych lub zapalnych.

Czekamy na twój wniosek

Wnioski będą mogły składać podmioty świadczące usługi zdrowotne, podmioty lecznicze oraz jednostki prowadzące działalność gospodarczą w zakresie ochrony zdrowia i rehabilitacji. Łączna pula środków to 37 milionów złotych! Szczegóły konkursu pojawią się na naszej stronie 1 grudnia, a już teraz zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programamów.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś