Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Nowe funkcjonalności w Lokalnym Systemie Informatycznym 2014


2019-06-13 12:15

13 czerwca 2019 r. zaktualizowaliśmy Lokalny System Informatyczny (LSI 2014) o nowe rozwiązania, które ułatwią pracę w systemie, zapewniając spójność, poprawność i aktualność danych.

Usprawnienia dotyczą modułu generowania wniosku o płatność.         


Weryfikacja kwoty dofinansowania oraz refundacji rozliczanej we wniosku o płatność (WNP)

Opis mechanizmu:

Walidacja sprawdza, czy suma wartości w:

  • sekcji: A.2.6. Informacje finansowe
  • wiersze: 3. refundacja i 4. kwota rozliczonej zaliczki
  • kolumny: Kwota wnioskowana oraz od początku realizacji

jest równa sumie wartości wykazanych w:

  • sekcji: D.4. Postęp finansowy
  • wiersz: w tym dofinansowanie
  • kolumny: Kwota wydatków kwalifikowalnych objętych bieżącym wnioskiem o płatność oraz Kwota wydatków kwalifikowalnych narastająco od początku realizacji.

Jeśli wyżej wskazane sumy nie są równe, to w sekcji Podsumowanie pojawi się komunikat walidacyjny:

"Błąd: Wartości sumy "kwot rozliczonej zaliczki" oraz "refundacji" wykazanych w zakresie „kwoty wnioskowanej” oraz „od początku realizacji” w Sekcji A.2.6. winna być równa sumie wartości wykazanych w Sekcji D.4. „w tym dofinansowanie” w kolumnach „kwota wydatków kwalifikowalnych objętych bieżącym wnioskiem o płatność" oraz „kwota wydatków kwalifikowalnych narastająco od początku realizacji”."


Wizualizacja mechanizmu:

Suma zaznaczonych pól w części Informacje finansowe (obraz 1) powinna być równa sumie zaznaczonych pól w części Postęp finansowy (obraz 2).

Obraz 1. Podgląd na sekcję A.2.6. Informacje finansowe z zaznaczonymi kwotami.Obraz 1. Podgląd na sekcję A.2.6. Informacje finansowe z zaznaczonymi kwotami.

Obraz 2. Podgląd na sekcję D.4. Postęp finansowy z zaznaczonymi kwotami.Obraz 2. Podgląd na sekcję D.4. Postęp finansowy z zaznaczonymi kwotami.

Na powyższym przykładzie: 50 000,00 + 250 000,00 + 80 000,00 + 320 000,00 = 300 000,00 + 400 000,00. Obie sumy są równe 700 000,00, co oznacza, że dane są poprawne.

W przeciwnym wypadku w sekcji Podsumowanie pojawi się blokujący komunikat walidacyjny (obraz 3).

Obraz 3. Podglad na komunikat walidacyjny.Obraz 3. Podgląd na komunikat walidacyjny.


Weryfikacja ogólnej kwoty wydatków rozliczanej we wniosku o płatność

Opis mechanizmu:

Walidacja sprawdza w sekcji D.4. Postęp finansowy, czy suma kwot w:

  • wierszu: Wydatki ogółem
  • kolumny: Kwota wydatków kwalifikowalnych objętych bieżącym wnioskiem o płatność oraz Kwota wydatków kwalifikowalnych narastająco od początku realizacji

nie przekracza wartości w:

  • wierszu: Wydatki ogółem
  • kolumna: Kwota wydatków kwalifikowalnych określona we wniosku o dofinansowanie.

Jeśli wskazana suma będzie wyższa, to w sekcji Podsumowanie pojawi się komunikat walidacyjny:

"Błąd: Wartości sumy kwot „Wydatki ogółem” w sekcji D.4. Postęp finansowy w kolumnach „kwota wydatków kwalifikowalnych objętych bieżącym wnioskiem o płatność" oraz „kwota wydatków kwalifikowalnych narastająco od początku realizacji” nie powinna przekroczyć wartości wydatków kwalifikowalnych we wniosku o dofinansowanie projektu i umowie o dofinansowanie (wartości w wierszu "Wydatki ogółem" w kolumnie "Kwota wydatków kwalifikowalnych określona we wniosku o dofinansowanie").

Pamiętaj, by wniosek o płatność w przypadku zmian we wniosku o dofinansowanie zaktualizować do jego najnowszej wersji - skontaktuj się z Opiekunem projektu celem weryfikacji konieczność aktualizacji przedmiotowego wniosku o płatność do najnowszej wersji WND."


Wizualizacja mechanizmu:

Kwota wydatków kwalifikowalnych określona we wniosku o dofinansowanie musi być wyższa lub równa sumie Kwoty wydatków kwalifikowalnych objętych bieżącym wnioskiem o płatność oraz Kwoty wydatków kwalifikowalnych narastająco od początku realizacji (obraz 4).

Obraz 4. Podgląd na sekcję D.4. Postęp finansowy z zaznaczonymi kwotami oraz znakiem ⩾ między nimi.Obraz 4. Podgląd na sekcję D.4. Postęp finansowy z zaznaczonymi kwotami oraz znakiem ⩾ między nimi.

Na powyższym przykładzie: 1 000 000,00 ⩾ 350 000,00 + 650 000,00. Obie kwoty wynoszą 1 000 000,00, co oznacza, że dane są poprawne.

W przeciwnym wypadku w sekcji Podsumowanie pojawi się blokujący komunikat walidacyjny (obraz 5).

Obraz 5. Podglad na komunikat walidacyjny.Obraz 5. Podgląd na komunikat walidacyjny.


Weryfikacja wartości dofinansowania we wniosku o płatność w odniesieniu do WND

Opis mechanizmu:  

Walidacja sprawdza, czy suma wartości w:

  • sekcji: A.2.6. Informacje finansowe
  • wiersze: 2. zaliczka i 3. refundacja
  • kolumny: Kwota wnioskowana oraz od początku realizacji

nie przekracza wartości dofinansowania wskazanej w:

  • ostatnim zatwierdzonym wniosku o dofinansowanie (WND) projektu
    oraz
  • umowie o dofinansowanie.

W przypadku przekroczenia wartości dofinansowania, w sekcji Podsumowanie pojawi się komunikat walidacyjny:

„Błąd: Wartości w zakresie sumy zaliczki i refundacji dla „kwoty wnioskowanej” oraz „od początku realizacji” wykazanej w części A.2.6. Informacje finansowe nie mogą przekraczać wartości dofinansowania w zatwierdzonym wniosku o dofinansowanie projektu oraz podpisanej na jego podstawie umowie / aneksie umowy o dofinansowanie.”

Wizualizacja mechanizmu:

Suma zaznaczonych pól (obraz 6) nie może przekraczać wartości dofinansowania z najbardziej aktualnego, zatwierdzonego wniosku o dofinansowanie (obraz 7).

Obraz 6. Podgląd na sekcję A.2.6. Informacje finansowe z zaznaczonymi kwotami.Obraz 6. Podgląd na sekcję A.2.6. Informacje finansowe z zaznaczonymi kwotami.

Obraz 7. Podgląd na zakres rzeczowo-finansowy projektu z zaznaczoną kwotą wydatków kwalifikowalnych.Obraz 7. Podgląd na zakres rzeczowo-finansowy projektu z zaznaczoną kwotą wydatków kwalifikowalnych.

Na powyższym przykładzie: 100 000,00 + 570 000,00 + 50 000,00 + 80 000,00 ⩽ 900 000,00. Suma pól wynosi 800 000,00, więc nie przekracza kwoty dofinansowania w wysokości 900 000,00, co oznacza, że dane są poprawne.

W przeciwnym wypadku w sekcji Podsumowanie pojawi się blokujący komunikat walidacyjny (obraz 8).

Obraz 8. Podgląd na komunikat walidacyjny.Obraz 8. Podgląd na komunikat walidacyjny.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś