Nowe funkcjonalności w Lokalnym Systemie Informatycznym 2014
Zaktualizowaliśmy Lokalny System Informatyczny (LSI 2014) o nowe rozwiązania, które ułatwią pracę i sprawne rozliczanie projektów w systemie.
1. Zabezpieczenie możliwości przekroczenia dofinansowania na WNP końcowym
Opis mechanizmu:
Jeżeli wniosek o płatność (WNP) jest wnioskiem końcowym (w sekcji A. Dane identyfikacyjne generatora WNP w wierszu A.2.5. Wniosek o płatność końcową jest zaznaczona opcja TAK), to system sprawdzi, czy nie została przekroczona procentowa wartość dofinansowania wynikająca z umowy o dofinansowanie.
W tym celu w części E. Źródła finansowania system sprawdzi, czy suma wartości z kolumn:
- Kwota wydatków kwalifikowalnych objętych bieżącym wnioskiem o płatność
oraz - Kwota wydatków kwalifikowalnych narastająco od początku realizacji (bez bieżącego wniosku o płatność) w wierszu Dofinansowanie / środki unijne
stanowi nie więcej niż 85% sumy wartości dla tych samych kolumn, z wiersza 4. Suma ogółem w PLN: 1+2+3.
Jeżeli zostanie przekroczone 85% dofinansowania, to w sekcji Podsumowanie pojawi się komunikat blokujący możliwość złożenia takiego wniosku o płatność:
Błąd: Suma wartości z kolumn „Kwota wydatków kwalifikowalnych objętych bieżącym wnioskiem o płatność” oraz „Kwota wydatków kwalifikowalnych narastająco od początku realizacji (bez bieżącego wniosku o płatność)” z wiersza „1. Dofinansowanie / środki unijne” przekracza wartość 85% całkowitych wydatków projektu (określoną w umowie o dofinansowanie) liczoną na podstawie sumy kolumn „Kwota wydatków kwalifikowalnych objętych bieżącym wnioskiem o płatność” oraz „Kwota wydatków kwalifikowalnych narastająco od początku realizacji (bez bieżącego wniosku o płatność)” dla wiersza „4. Suma ogółem w PLN: 1+2+3”.
Ponadto po komunikacie system wskaże wartości wywołujące błąd.
[Suma wartości środków wspólnotowych: 850000.01 > wartość 85% całkowitych wydatków projektu: 850000.00]
Wizualizacja:
Obraz 1. Suma z wiersza „1.Dofinansowanie/środki unijne” może stanowić nie więcej niż 85% sumy z wiersza „4. Suma ogółem w PLN 1+2+3”.
Obraz 2. Walidacja w przypadku przekroczenia 85% wartości dofinansowania określonej w umowie.
2. Możliwość wprowadzania znaków specjalnych w wybranych polach modułu PEFS
Opis mechanizmu:
W module PEFS zablokowano możliwość wprowadzania wyłącznie znaków specjalnych w polu Nr lokalu. Funkcjonalność działa zarówno dla PEFS [osoby], jak i PEFS [instytucje]. Pole „Nr lokalu” może zawierać zatem:
- same cyfry lub litery,
- kombinacje cyfr, liter i znaków specjalnych,
W przypadku wprowadzenia samych znaków specjalnych system sygnalizuje to blokującym zapis komunikatem:
Pole nie może zawierać samych znaków specjalnych.
Wizualizacja:
Obraz 3. Komunikat w przypadku wprowadzenia tylko znaków specjalnych.