Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Nauka zawodu z Funduszami Europejskimi


2019-09-09 14:49

Audycje radiowe "Zmieniamy Śląskie"

Chcesz wiedzieć, na jakie przedsięwzięcia w województwie są obecnie przeznaczane unijne środki? A może szukasz dofinansowania dla własnej inwestycji? Słuchaj regularnie regionalnych stacji radiowych i bądź na bieżąco z możliwościami, dzięki którym Śląskie cały czas zmienia się na lepsze!

W najbliższym odcinku…

…dowiesz się, jakie możliwości rozwoju dzięki Funduszom Europejskim mają szkoły zawodowe z naszego regionu. O poprawie sytuacji absolwentów zawodówek na rynku pracy porozmawiają marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz przedstawiciel firmy ELMONTAŻ z Żywca, która jest beneficjentem dwóch projektów zrealizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Jeden z nich umożliwił podjęcie praktyk zawodowych przez 30 uczniów, drugi przyczynił się m.in. do wyposażenia pracowni zawodowych w lepszy sprzęt.

30 września rusza konkurs, w ramach którego kolejni przedsiębiorcy mogą podejmować współpracę ze szkołami zawodowymi celem jak najlepszego przygotowania uczniów do wyzwań, przed którymi staną oni po wejściu na rynek pracy. Dofinansowanie można uzyskać na:

  • wysokiej jakości praktyki i staże zawodowe,
  • doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu (jako uzupełnienie wsparcia kierowanego do uczniów),
  • doradztwo edukacyjno-zawodowe,
  • tworzenie w szkołach warunków kształcenia zawodu odzwierciedlających naturalne środowisko pracy.

Pula na dofinansowania w konkursie wynosi ponad 57 milionów złotych!

Słuchaj nas

  • 11 września o 13:55 w Radiu Katowice,
  • 11 września o 14:15 w Radiu eM,
  • 12 września o 12:35 w Radiu Silesia,
  • 13 września między 16:00 a 17:00 w Radiu Fest.

Szczegóły naboru

Więcej o możliwościach dofinansowania projektów wspierających zatrudnienie wśród absolwentów szkół zawodowych dowiesz się z ogłoszenia o konkursie.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś