Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Na dwóch kółkach śladem unijnych projektów


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2015-10-28 15:52

W niedzielne popołudnie 25 października br. Wydział Rozwoju Regionalnego zorganizował rodzinny rajd rowerowy Razem zmieniamy Śląskie! Razem zwiedzamy Śląskie – rowerem po unijnych projektach. Sprzyjająca jesienna aura zachęciła do wzięcia w nim udziału całe rodziny – w sumie na starcie zjawiła się ponad setka uczestników.

Impreza była okazją do popularyzacji wśród mieszkańców województwa śląskiego wiedzy na temat inwestycji zrealizowanych przy udziale środków RPO WSL w okresie 2007-2013 przy wykorzystaniu atrakcyjnej formuły aktywności ruchowej.

Rajd rozpoczął się punktualnie o godzinie 12.00 na terenie Muzeum Śląskiego, a meta rajdu zlokalizowana była w Rosarium w Parku Śląskim. Po drodze uczestnicy poznali bliżej kilka projektów dofinansowanych ze środków RPO WSL 2007-2013:

  • Międzynarodowe Centrum Kongresowe,
  • Śląski Ogród Zoologiczny,
  • kolejkę linową „Elka” w Parku Śląskim,
  • Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie,
  • Szyb „Prezydent” w Chorzowie.

Dużą atrakcją dla uczestników był wjazd na teren ZOO i możliwość podziwiania zwierząt z wysokości siodełka oraz przejazd ulicami Katowic i Chorzowa przy całkowicie wstrzymanym ruchu samochodowym i asyście policji.

Podczas rajdu odbył się jeden przystanek na terenie skansenu, w czasie którego uczestnicy rajdu zregenerowali siły fizyczne i dla równowagi wykazywali się, rozwiązując test wiedzy o Programie. Mimo wysoko zawieszonej poprzeczki uczestnicy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Pięciu uczestników z największą liczbą punktów otrzymało wartościowe vouchery w przedziale 300-1000 zł do sieci sklepów sportowych.

Po trudach rajdu, na mecie zlokalizowanej w Rosarium, odbył się piknik. Upłynął on pod znakiem wspólnych zabaw plastycznych, konkursów poetyckich, rozgrywek sportowych, jak i quizów wiedzowych. Dla najlepszych przygotowano cenne nagrody, ale żaden z uczestników konkursów nie odszedł z pustymi rękami, dla każdego przygotowany był drobny upominek. Wszyscy mieli też szansę posilić się pyszną kiełbasą z grilla.

Organizacja wydarzenia została sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś