Wyznaczanie minimalnych poziomów efektywności zatrudnieniowej (EFS) w 2021 r.
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przekazało minimalne poziomy efektywności zatrudnieniowej w 2021 r. dla przedsięwzięć realizowanych z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020.
Minimalne poziomy efektywności zatrudnieniowej
W 2021 r. będą wynosiły odpowiednio:
- dla osób w najtrudniejszej sytuacji (w tym: osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskimi kwalifikacjami do poziomu ISCED 3, imigranci, reemigranci) – 44,3%;
- dla pozostałych osób nienależących do ww. grup – 60,4%;
- dla osób z niepełnosprawnościami w projektach adresowanych w całości i wyłącznie do osób z tej grupy – 24%.
Dla jakich projektów?
Wyznaczone minimalne poziomy efektywności zatrudnieniowej obowiązują dla projektów z zakresu aktywizacji zawodowej (cel tematyczny 8), przyjętych do realizacji na podstawie konkursów i naborów pozakonkursowych, których termin naboru mieści się między 1 stycznia a 31 grudnia 2021 r.
W przypadku projektów pozakonkursowych powiatowych urzędów pracy, których nabór zakończy się jeszcze w 2020 r., a których realizacja rozpocznie się po 31 grudnia 2020 r., rekomendowane jest przyjęcie progów efektywności zatrudnieniowej wskazanych w komunikacie ministerstwa.