Przejdź do treści głównej

Międzynarodowe Centrum Kongresowe nagrodzone na Forum CITIES 2020


2020-02-13 13:18

Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) w Katowicach zwyciężyło jako jeden z dwóch ulubionych projektów "Bliskich Obywatelom" (Favourite Closer to Citizens Projects) w plebiscycie podczas Wystawy Dobrych Praktyk Miejskich na CITIES Forum 2020.

Na wystawie, która odbywała się 30-31 stycznia w Porto, zaprezentowano 53 projekty, które najlepiej obrazują korzyści, jakie Polityka Spójności przynosi obywatelom Europy. Prezentowane podczas wystawy dobre praktyki miejskie, stanowią wskazówkę na temat tego, jakiego rodzaju projekty Komisja Europejska zamierza sfinansować w przyszłości.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Międzynarodowe Centrum Kongresowe zostało wybrane na wystawę m.in. ze względu na interesujący design budynku z "zielonym dachem" i jego symbolikę transformacji Katowic – od miejsca kojarzonego głównie z gospodarką węglową (MCK powstał w miejscu dawnej kopalni "Katowice") do miasta wspierającego kulturę i nowoczesne technologie. MCK wraz z całą "Strefą Kultury", w ramach której jest zlokalizowany, wprowadził nowy standard jakości do zrewitalizowanej części Katowic. Stał się symbolem, który podkreśla metamorfozę zarówno miasta, jak i całego regionu.

Więcej informacji na temat Forum CITIES 2020 znajdziesz na stronie Komisji Europejskiej.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś