Przejdź do treści głównej

Mamy zgodę na rewitalizację linii kolejowej Bronów-Wisła Głębce ze środków unijnych


2020-03-17 18:08

Pozytywna ocena dla projektu kolejowego na Śląsku

17 marca br. Komisja Europejska zatwierdziła wkład finansowy dla projektu Rewitalizacja linii kolejowych nr 694/157/190/191 Bronów - Bieniowiec - Skoczów - Goleszów - Cieszyn / Wisła Głębce”.

Jest to kluczowy i jedyny projekt dotyczący infrastruktury kolejowej, dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, w ramach środków zadedykowanych w obszarze transportu kolejowego.

Dofinansowanie

Całkowita wartość inwestycji  w województwie śląskim to ponad 565 mln zł, a dofinansowanie unijne to ponad 360 mln zł. Projekt stanowi strategiczne przedsięwzięcie dla regionu ze względu na swój przebieg. Umożliwia dogodne połączenie południowych części województwa z centrum, w tym z Katowicami. Dodatkowo stanowi doskonałą alternatywę dla połączenia drogowego bardzo atrakcyjnych okolic Wisły i Ustronia z centrum regionu.

Korzyść dla regionu

Inwestycja kolejowa w naszym województwie znalazła się w pakiecie inwestycyjnym obejmującym łącznie 14 dużych projektów z siedmiu państw członkowskich. Dzisiejsza decyzja KE to najważniejszy i zarazem ostatni akcent w procesie decyzyjnym przewidzianym dla tak zwanych dużych projektów i dotyczy zatwierdzenia dofinansowania o łącznej wartości ponad 1,4 mld euro z funduszy UE.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś