Przejdź do treści głównej


Już od 12 do 15 maja br. odbędzie się III edycja ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE), mającej na celu prezentację projektów zrealizowanych przy wsparciu Unii Europejskiej.

Planowana inicjatywa nie ominie również województwa śląskiego. Mieszkańcy regionu oraz turyści z całego kraju będą mogli zobaczyć miejsca niedostępne na co dzień oraz wziąć udział w wielu atrakcjach. Co ważne, w większości miejsc przewidziany jest darmowy wstęp lub bilety w promocyjnych cenach. Przez 4 dni w regionie będzie można odwiedzić ponad 30 miejsc, które zmieniły się dzięki wsparciu uzyskanemu z Funduszy Europejskich. Dla gości przygotowano m.in. liczne wystawy, pikniki, gry i zabawy oraz warsztaty.

Podczas tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich w woj. śląskim uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie „Otwórz z nami drzwi funduszy“, polegającym na zbieraniu pieczątek w 10 projektach, które zostały specjalnie wyznaczone. Żeby wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, trzeba odwiedzić w dniach 12-15 maja minimum 3 projekty spośród wskazanych na stronie dniotwarteslaskie.eu, wymyślić hasło promocyje oraz wysłać kartę zgłoszeniową. Zarówno kartę, jak i regulamin można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

Udział w konkursie pozwoli zwiedzić różnorodne miejsca, m.in. górskie widoki w Parku Etnograficznym Ziemi Żywieckiej w Ślemieniu lub postindustrialne przestrzenie Szybu Maciej w Zabrzu. Planowana inicjatywa stanie się również podróżą w czasie od średniowiecza w Warowni Pszczyńskich Rycerzy, przez XIX-wieczną tradycję regionu w Muzeum Śląskim w Katowicach, aż do współczesności widocznej w nowej siedzibie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wszystkie wydarzenia łączy angażujący charakter, skłaniający do wspólnego uczestnictwa. Stąd duża liczba warsztatów, gier i animacji. W trakcie czterech dni można np. nauczyć się średniowiecznego tańca, ZOOstać odkrywcą podczas gry terenowej w ZOO lub poznać tajniki rysowania węglem. Planowanym atrakcjom przyświeca wspólny cel:

- Scenariusz tegorocznych wydarzeń to wiele ciekawych propozycji pod kątem rozrywkowym. Jednak w ich planowaniu ważne były również elementy edukacyjne i informacyjne. Dzięki temu każdy uczestnik może lepiej poznać śląskie dziedzictwo kulturowe oraz dowiedzieć się więcej na temat projektów zrealizowanych dzięki unijnemu wsparciu. Serdecznie zapraszam mieszkańców województwa śląskiego w dniach 12-15 maja do aktywnego udziału w Dniach Otwartych – Wicemarszałek Aleksandra Skowronek.

Wszystkie projekty biorące udział w DOFE opisane są na stronie dniotwarte.eu


Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2016
Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2016
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś