Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

LSI 2014 – konto, profil, uprawnienia


2018-02-09 13:27

Jak poprawnie mam zalogować się do Lokalnego Systemu Informatycznego LSI 2014? Czy zakładam konto, czy profil? Mam status właściciela czy użytkownika? A może oba?
Jeżeli zadajesz sobie takie lub podobne pytania – ta infografika jest dla Ciebie! Dzięki niej łatwiej Ci będzie odnaleźć się w LSI 2014.

Infografika

Tekst alternatywny

Infografika: ”Konto, profil, uprawnienia”

Na grafice w układzie pionowym przedstawiono informacje na temat zarządzania profilami w Lokalnym Systemie Informatycznym 2014.

Na samej górze znajduje się tytuł infografiki – „Konto, profil, uprawnienia”.

U góry po lewej stronie znajduje się piktogram symbolizujący użytkownika. Ikona informuje, że: „Użytkownik posiadający konto w LSI zakłada profil, którego będzie właścicielem. Profil ma zawsze tylko jednego właściciela.”

Poniżej znajduje się informacja, że: „Użytkownik może być posiadaczem wielu profili jednak rekomendujemy posiadanie jednego profilu dla zapewnienia największej przejrzystości i wygody. Użytkownik może być dołączony do profili innych użytkowników. Np. firma konsultingowa może nie być właścicielem żadnego profilu, ale jej konto może być podpięte do wielu profili innych użytkowników”.

Po prawej stronie znajdują się dwie zielone strzałki skierowane w siebie nawzajem. Podpis obok brzmi: „Dołącz innego użytkownika do mojego profilu”. Informacja poniżej wyjaśnia, że: „Właściciel może dołączyć dowolną liczbę użytkowników. Mogą to być np. współpracownicy, pracownicy firm zewnętrznych (konsultingowych, biur księgowych itp.)

Poniżej znajduje się grafika przedstawiająca dwa profile użytkowników z dwoma zawartymi na każdym profilu projektami – w każdym oznaczono wnioski o dofinansowanie i płatność danego projektu. Napis obok głosi: „Profil zawiera dowolną liczbę projektów”. Od wniosków o płatność i dofinansowanie z projektu nr 1 w profilu nr 1 biegnie żółta linia, łącząca je z ikoną użytkownika z zielonymi strzałkami – napis obok informuje nas, że jest to: „Dołączony użytkownik z odpowiednimi uprawnieniami do edycji wybranych WND/WNP w ramach profilu”. Po drugiej stronie znajduje się identyczna ikonka, która łączy się czerwonymi liniami z innymi projektami w obu profilach.

Pod grafiką znajdują się informacje o tym, że: „Właściciel profilu zarządza uprawnieniami dodanych użytkowników do dokumentów w ramach profilu. Właściciel profilu zawsze posiada komplet wszystkich uprawnień” oraz, że „Właściciel dodaje użytkowników do profili”. Obie informacje zostały opatrzone stosownymi zrzutami ekranu, obrazującymi wymienione opcje w systemie LSI. Obok znajdują się dwie strzałki, takie jak u góry infografiki, z tą różnicą, że w kolorze czerwonym i o przeciwnym zwrocie – obok nich widnieje informacja, że: „Właściciel profilu w każdej chwili może odebrać uprawnienia lub odłączyć użytkownika od swojego profilu”.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś