Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Kredyt dla sektora publicznego w ramach Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji


2022-10-04 08:56

Pożyczki dla sektora publicznego (PSLF z ang. Public Sector Loan Facility) są trzecim filarem Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji (JTM z ang. Just Transition Mechanism), który wspiera sprawiedliwą transformację w kierunku gospodarki neutralnej klimatycznie.

Mechanizm wspiera projekty dotyczące wyzwań związanych z przejściem na cele klimatyczne Unii Europejskiej na terytoriach najmocniej dotkniętych transformacją klimatyczną, określonych w terytorialnych planach sprawiedliwej transformacji (TPST).

Public Sector Loan Facility - baner informacyjny

Rodzaj wsparcia

PSLF jest instrumentem łączącym:

  • dotacje z budżetu UE w wysokości do 1,525 mld euro
  • i pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) w wysokości do 10 mld euro.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych 7 lat instrument zmobilizuje inwestycje publiczne o wartości od 18 do 20 mld euro.

Jak otrzymać dofinansowanie z PSLF?

Musisz złożyć wniosek do Komisji Europejskiej i wniosek o pożyczkę do EBI, przy czym oba wnioski muszą dotyczyć tego samego projektu. Wnioski zostaną najpierw ocenione przez Komisję, która poinformuje EBI o projektach, które mogą otrzymać dotację (pod warunkiem, że po ocenie EBI otrzymają zgodę na pożyczkę).

Wnioski należy składać do 19 października 2022 r. za pośrednictwem portalu Funding & Tenders opportunities. Wnioski w formie papierowej nie są przyjmowane.

Kto może złożyć wniosek?

Każdy podmiot sektora publicznego planujący sfinansować projekt zlokalizowany na terytorium objętym procesem sprawiedliwej transformacji, określonym w terytorialnych planach sprawiedliwej transformacji (TPST).

Więcej informacji

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś