Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Transmisja na żywo: Środki europejskie dla Polski na lata 2021-2027 – konsultacje społeczne projektu Umowy Partnerstwa


2021-01-15 11:16

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zapraszają na konsultacje społeczne dotyczące wydatkowania środków europejskich na lata 2021-2027.

Czego dotyczą konsultacje?

Na lata 2021-2027 Polska otrzyma z budżetu Unii Europejskiej ok. 770 mld zł. Z czego ok. 57 mld euro przypadnie nam w ramach nowego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, a 72,2 mld euro na realizację polityki spójności w nowym okresie programowania.

Aktualnie powstają projekty dokumentów, w których zostaną zapisane cele, na które będą przeznaczane środki z Funduszy Europejskich w najbliższych 7 latach. Najważniejszym z tych dokumentów jest Umowa Partnerstwa, której projektu będą dotyczyły najbliższe konsultacje społeczne.

Umowa Partnerstwa będzie miała kluczowy wpływ na sposób i jakość wydatkowania środków unijnych, z tego względu zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach.

Kto i kiedy może wziąć udział?

Konsultacje będą odbywały się odrębnie dla każdego regionu kraju.

Województwo Śląskie przystąpi do nich jako pierwsze już w najbliższy wtorek, 19 stycznia o godzinie 14:00.

W konsultacjach może wziąć udział każdy mieszkaniec regionu zainteresowany dystrybucją środków europejskich w nowej perspektywie finansowej.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje będą odbywały się on-line. Aby wziąć w nich udział wystarczy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy, który został udostępniony na Portalu Funduszy Europejskich.

Olbrzymie zainteresowanie konsultacjami sprawiło, że dostępna liczba miejsc na spotkanie została wyczerpana, a rejestracja zakończona. Osoby, które nie zdążyły się zapisać, a zależy im na udziale w konsultacjach zapraszamy na transmisję na żywo na kanale YouTube Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Posiadacze konta na YouTube będą mieli możliwość zadawania pytań w komentarzach, które zostaną uwzględnione przez moderatora podczas konsultacji.

Uwagi do projektu Umowy Partnerstwa można również zgłaszać od 18 stycznia do 22 lutego 2021 r. w formie pisemnej poprzez formularz zamieszczony na Portalu Funduszy Europejskich. Projekt Umowy Partnerstwa jest dostępny w załączniku poniżej.

Transmisja na żywo:


Linki zewnętrzne
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś