Przejdź do treści głównej

Weź udział w konsultacjach obywatelskich i zdecyduj o przyszłości Europy


2018-11-09 13:04

Rozpoczął się proces długoterminowego planowania polityki Unii Europejskiej. Przywódcy UE chcą, by Europa przynosiła rzeczywiste rezultaty w kwestiach, które mają największe znaczenie dla społeczeństwa. Możesz aktywnie pomóc w kształtowaniu przyszłości Unii Europejskiej, wypełniając kwestionariusz lub biorąc udział w dialogu obywatelskim.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje obywatelskie są prowadzane w formie elektronicznej. Aby wziąć w nich udział, wystarczy, że wypełnisz kwestionariusz online.

Przedsięwzięcie jest otwarte dla wszystkich obywateli UE. Ankieta dotyczy kwestii kluczowych dla każdego Europejczyka m.in. imigracji, opieki zdrowotnej czy edukacji. Odpowiedzi udzielone w kwestionariuszach przyczynią się do sposobu rozwiązania najpilniejszych problemów przed jakimi stoi Europa.

Twoja opinia może wpłynąć na kształt polityki UE.

Ponadto zapraszamy do udziału w dialogach obywatelskich, organizowanych przez Komisję Europejską na terenie całej zjednoczonej Europy. Najbliższe dialogi obywatelskie w Polsce odbędą się:

  • 15 listopada w Łysomicach
    oraz
  • 21 listopada w Warszawie.

Komisja umożliwia również przeczytanie i wypowiedzenie się na temat białej księgi, zawierającej pięć możliwych scenariuszy przyszłości UE.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w konsultacjach i dialogach. To Ty decydujesz o tym, jak będzie wyglądała Europa za kilka lat.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś