Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Konkurs o Europejską Nagrodę Zrównoważonej Energii 2020


2020-02-04 13:20

Wspólnie z Agencją Wykonawczą ds. Konkurencyjności i Innowacji (EACI) oraz Dyrekcją Generalną Komisji Europejskiej ds. Energii (DG ENER) zapraszamy do zgłaszania projektów do konkursu o Europejską Nagrodę Zrównoważonej Energii.

Europejska Nagroda Zrównoważonej Energii

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na inicjatywy lokalne oraz programy branżowe, które przyczyniają się do kształtowania przyszłości energetycznej Europy.

Europejska Nagroda Zrównoważonej Energii jest wyrazem uznania dla wybitnych projektów innowacyjnych w dziedzinie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Finaliści zostaną wybrani spośród krótkiej listy najbardziej udanych projektów roku, działających w zakresie czystej, bezpiecznej i wydajnej energii.

Kto może wziąć udział?

Do składania aplikacji zachęcamy wszystkie podmioty z województwa śląskiego pragnące zaprezentować swoje projekty w dziedzinie efektywności energetycznej i energii odnawialnej.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych podmiotów zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego, które pomagają obywatelom, przemysłowi i sektorowi publicznemu działać na rzecz unii energetycznej.

Jak wziąć udział?

Aplikacje można składać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej konkursu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 lutego 2020 r.

Aplikacje w konkursie mogą składać wyłącznie zarejestrowani użytkownicy, więc przed zgłoszeniem swojego projektu trzeba utworzyć konto użytkownika poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Wyniki konkursu

Nagroda zostanie przyznana podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii, który odbędzie się w dniach 22–26 czerwca 2020 r. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 23 czerwca 2020 r. w Brukseli, a rejestracja na tą część wydarzenia rozpocznie się w kwietniu 2020 r.

W tym roku nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach:

  • Zaangażowanie – wyróżnienie działań o wysokim potencjale akceptacji społecznej, które inspirują i motywują obywateli do zmiany nawyków zużycia energii.
  • Innowacje – wyróżnienie wybitnych działań finansowanych przez UE, pokazujących oryginalny i innowacyjny sposób na przejście do zrównoważonej energii.
  • Młodzież – wyróżnienie wybitnych działań młodych ludzi (poniżej 30 lat).

Informacje dodatkowe

Szczegóły konkursu są dostępne na stronie internetowej: EUSEW2020.

Kontakt z organizatorami wydarzenia:

Sekretariat EUSEW: awards@eusew.eu

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś