Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Konferencja „Rewitalizacja a smart city. Czy ‘smart’ rewitalizacja się opłaca przy wykorzystaniu środków RPO WSL 2014-2020?”


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2015-10-16 09:08

Jednym z najważniejszych narzędzi rozwoju miast jest rewitalizacja, obejmująca działania z zakresu infrastruktury, planowania przestrzennego, ekonomii i polityki społecznej, których celem jest ożywienie, poprawa funkcjonalności, estetyki, wygody użytkowania i jakości życia na danym obszarze.

Smart City to transformacja, jaka dokonuje się w skali globalnej, dotyczącej budowy i funkcjonowania inteligentnych miast. Dotyka ona wielorakich aspektów życia, począwszy od transportu, poprzez ekologię, energetykę, budownictwo czy wreszcie wypracowanie nowych sposobów komunikacji z mieszkańcami. Wyzwania w tym zakresie są wielorakie i wymagają pogłębionej i rzeczowej analizy.

Rewitalizacja a smart city. Czy „smart” rewitalizacja się opłaca przy wykorzystaniu środków RPO WSL 2014-2020? – to temat konferencji, na którą zaprasza Wydział Rozwoju Regionalnego.

Podczas konferencji postaramy się odpowiedzieć w gronie ekspertów oraz samorządowców na najbardziej nurtujące pytania dotyczące rewitalizacji i próby połączenia rewitalizacji z filozofią smart city.

Miejsce i czas konferencji:

Miejsce: Teatr Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu; ul. W. Kilara 29 (dawna Dojazd 29),  Bytom

Data: 27 października 2015 r.

Godziny:

  • Rejestracja 9.00–9.30
  • Konferencja 9.30–15.00

 Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

Liczba miejsc ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Warunkiem uczestnictwa będzie otrzymanie potwierdzenia drogą e-mailową.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Jeżeli ze względu na niepełnosprawność i/lub stan zdrowia potrzebują Państwo szczególnych udogodnień, to prosimy o kontakt.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32/ 77 40 134.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Siedziba Teatru to teren po byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Rozbark” w Bytomiu, który został zaadaptowany dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Zabudowania po byłej KWK „Rozbark” – nieczynnej od 1994 roku – to duży obszar poprzemysłowy w centrum Bytomia, ale jednocześnie wyjątkowy w skali regionu zabytek postindustrialny. Ich rewitalizacja posłużyła do wzmocnienia funkcji kulturalnej, edukacyjnej i turystycznej zarówno miasta, jak i całego regionu.

W budynku dawnej cechowni KWK Rozbark w Bytomiu działa Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, a stary budynek administracyjny pełni funkcję hotelu. W salach do ćwiczeń zamontowano elastyczną podłogę do tańca, natomiast sala widowiskowa została wzbogacona o mobilne podziały, które dają możliwość wielofunkcyjności w kwestii wykorzystania potencjału przestrzeni.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś