Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Nie musisz być Einsteinem – zgłoś się po dotację na innowację!


2021-03-03 07:59

Nie musisz być Einsteinem, by tworzyć i wprowadzać innowacje w swojej firmie. Nie musisz być Einsteinem, by je sfinansować! Pomogą Ci w tym Fundusze Europejskie. 

Wejdź na stronę Dotacje na Innowacje i znajdź wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu.

Dotacje na Innowacje

Dotacje na Innowacje to główna strona kampanii informacyjnej przygotowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, by rozwiać mity związane z innowacjami i zachęcić przedsiębiorców do sięgania po unijne wsparcie na ten cel.

Znajdziesz tam:

Grafika promocyjna - Albert Einstein
  • listę aktualnych naborów wniosków – konkretne, obecnie dostępne możliwości sfinansowania Twojej innowacji z Funduszy Europejskich.

  • dokładne informacje na temat narzędzia STEP – bezpłatnej usługi doradczej, skierowanej do przedsiębiorców, którzy chcą wprowadzać u siebie innowacje (mogą z niej skorzystać zarówno ci, którzy mają już konkretny pomysł, jak i ci, którzy chcieliby coś zmienić w swojej firmie).

  • wskazówki i praktyczne porady – na co zwrócić uwagę przy ubieganiu się o dotację?

  • inspirację – historie przedsiębiorców, którzy skorzystali z Funduszy Europejskich i dzięki temu zmienili swoje firmy.

Nie musisz być Einsteinem

Innowacje to nie tylko supernowoczesne laboratoria czy wysokie technologie, choć tak zazwyczaj się kojarzą.

Innowacją jest wszystko, co zmienia na lepsze Twoją firmę, produkt czy usługę:

  • może to być chociażby zmiana designu Twojego produktu
  • lub usprawnienie procesu obsługi klienta.

Tak, to również innowacja – bo jest nowością w Twojej organizacji. Mało tego, by tworzyć i wprowadzać u siebie innowacje, nie musisz nawet dysponować własnym działem badań!

Fundusze Europejskie w połączeniu ze środkami z budżetu państwa finansują bardzo różne projekty i przewidują wiele możliwości. Sprawdź, które są obecnie dostępne dla Twojej firmy.

Patrzymy w przyszłość

Może okazać się, że wśród aktualnych naborów nie znajdziesz takiego, który byłby skierowany do Ciebie.

Unijny budżet planowany jest na 7 lat w tzw. perspektywach budżetowych. Obecna – na lata 2014-2020 – powoli dobiega końca. Siłą rzeczy pula środków do rozdania, w tym na innowacje, kurczy się.

Cały czas trwają jednak intensywne prace nad uruchomieniem kolejnej perspektywy. Właśnie teraz w całej Polsce odbywają się konsultacje społeczne dokumentów na lata 2021-2027. Temat wsparcia przedsiębiorców i innowacji na pewno będzie jednym z kluczowych.

Wszystkie informacje na temat postępu uzgodnień nowej perspektywy finansowej znajdziesz na Portalu Funduszy Europejskich.

Grafika promocyjna - Albert Einstein

Piekarnia Piskorek, czyli tradycja i nowoczesność w jednym

Antoni Senior i Antoni Junior Piskorkowie są odpowiednio trzecim i czwartym pokoleniem piekarzy, prowadzących rodzinną piekarnię Piskorek, która nieprzerwanie działa w małopolskiej Nowej Wsi już od 1938 roku!

Piskorkowie cały czas pracują na oryginalnych, przedwojennych przepisach. Czy to na chlebowy zakwas, zawierający unikalną florę bakteryjną, czy na żur.

A gdzie tu miejsce na innowacje w tradycyjnej, rodzinnej firmie?

Piskorkowie skorzystali z dotacji z Programu Inteligentny Rozwój i polskiego budżetu. Dzięki temu stworzyli autorski sposób wytwarzania pieczywa na naturalnym, spontanicznym zakwasie i opracowali własną linię produkcyjną. Dzięki temu rozwinęli produkcję, a ich chleby mogą teraz trafiać na więcej stołów niż wcześniej.

Czy to innowacja? W spocie sam Albert Einstein twierdzi, że tak!

 

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś