Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

IX Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw


2019-10-16 12:05

W dniach 16-18 października już po raz 9. przedsiębiorcy spotkają się z przedstawicielami najwyższych władz państwowych, samorządowych, kluczowych instytucji kultury i świata nauki przy okazji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Kongres, który w tym roku skupia się na haśle "SMART - SAFE - SOLUTIONS", jak zawsze odbędzie się w stolicy Górnego Śląska – w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Fundusze Europejskie na Kongresie

Podczas wizyty na Europejskim Kongresie MŚP zapraszamy na stoisko Województwa Śląskiego, gdzie eksperci będą informować o możliwościach pozyskania Funduszy Europejskich na rozwój działalności gospodarczej w naszym regionie. O tym jak i gdzie sfinansować innowacyjne pomysły biznesowe dowiecie się od pracowników Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości oraz zaproszonych na Kongres beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

stoisko Śląskie

Ponadto Wojewódzki Urząd Pracy będzie partnerem w sesji „Edukacja zawodowa a zmiana pokoleniowa na rynku pracy", która odbędzie się 17 października w godz. 9:30-11:00. Uczestnicy będą rozmawiali o współczesnych wyzwaniach jakie niesie ze sobą rynek zatrudnienia i jak w tych realiach mogą radzić sobie przedsiębiorcy.

Spotkania ludzi nauki, gospodarki, a także władz szczebla centralnego i samorządowego przynoszą same korzyści. Nie inaczej będzie podczas dziewiątego EKMiŚP. Ambitny program, szerokie grono ekspertów oraz wydarzenia towarzyszące po raz kolejny będą stanowiły o istocie przedsięwzięcia. Pamiętajmy, że w dobie startupów, filozofii „smart" i cyfryzacji nastąpiło pewne otwarcie na nowe modele biznesowe. Zmienił się także sposób myślenia o prowadzeniu firm. Niestety, nie wszędzie co najczęściej wynika z braku świadomości jakie kompetencje budują rynkowe przewagi. Właśnie po to organizuje się EKMiŚP – żeby inspirował. Ufam, że tym razem też tak będzietwierdzi Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Bądź smart!

Trwający trzy dni Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest okazją do spotkania ekspertów, przedstawicieli władz i doświadczonych przedsiębiorców. Organizatorzy planują wiele atrakcyjnych paneli dyskusyjnych i warsztatów, strefę wystawienniczą, strefę eksperta i networkingu. Program dyskusji będzie podporządkowany dwunastu ścieżkom tematycznym, m.in. Start up your business, Rynek pracy i edukacja, Cyfrowe przedsiębiorstwo czy Think Eco!, podczas których eksperci z całego świata zaprezentują szereg rozwiązań nie tylko dla sektora MŚP.

Podczas Kongresu MŚP o biznesie dyskutują czołowi polscy przedsiębiorcy, goście z zagranicy, przedstawiciele władz samorządowych i państwowych. Gościmy mały biznes, ale też przedstawicieli wielkich koncernów i największych światowych marek. Od początku chcieliśmy, żeby to wydarzenie było okazją nie tylko do skorzystania z szerokiej eksperckiej wiedzy uczestników, ale również platformą spotkań i nawiązywania relacji. Wszystkich nas łączy przecież wspólny cel – chcemy poszukiwać najlepszych narzędzi i konkretnych rozwiązań sprzyjających rozwojowi innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Kongres MŚP to zatem nasz wspólny głos w sprawie przyszłości polskich przedsiębiorców i polskiego biznesu – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która jest organizatorem Kongresu.
Spotkania na szczycie

Kongres MŚP stwarza okazję do nawiązania współpracy pomiędzy trzema środowiskami – nauki, biznesu i samorządu. To również możliwość poszerzenia wiedzy dzięki szerokiej i wielowymiarowej analizie sektora MŚP, prezentacji praktycznych narzędzi, produktów i usług dla przedsiębiorców. Warto również wziąć udział w towarzyszących kongresowi debatach eksperckich czy organizowanych podczas wydarzenia spotkaniach B2B.


Więcej informacji o Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw znajdziesz na stronie www.ekmsp.eu oraz w mediach społecznościowych:

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś