Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Gwiazdy regionów znów rozbłysną w UE!


2019-02-22 09:47

Rozpoczął się kolejny nabór zgłoszeń do konkursu RegioStars Awards 2019. Jak co roku Komisja Europejska zaprasza do zabawy wszystkie regiony zjednoczonej Europy w celu wyłonienia najciekawszych projektów bieżącego roku.

Czym jest RegioStars?

RegioStars to doroczny konkurs organizowanym przez Komisję Europejską w celu wyróżnienia najbardziej innowacyjnych projektów finansowanych z Funduszy Europejskich. Organizatorzy już po raz dwunasty poszukują regionalnych dobrych praktyk, które mogłyby stanowić inspirację oraz wzór do naśladowania dla projektodawców z pozostałych regionów Europy.

Kategorie konkursowe

W tegorocznej edycji konkursu możesz zgłosić swój projekt w jednym z 5 obszarów, uznawanych za kluczowe z punktu widzenia przyszłości polityki regionalnej:

  1. Wspieranie transformacji cyfrowej;

  2. Łączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastruktury;

  3. Zwalczanie nierówności i ubóstwa;

  4. Budowanie miast odpornych na zmianę klimatu;

  5. Temat roku 2019: Modernizacja służby zdrowia.

Jak wziąć udział?

Projekty można zgłaszać od 19 lutego do 9 maja br. online poprzez stronę konkursu.

Zgłoszenia mogą przesyłać kierownicy projektów po uzyskaniu zgody Instytucji Zarządzającej. Z jednego programu można zgłosić maksymalnie pięć projektów.

Zostań Gwiazdą Regionu

Nadesłane projekty zostaną ocenione przez jury złożone z czołowych przedstawicieli środowisk akademickich, których zadaniem będzie ogłoszenie zwycięzców.

Dodatkowo każdy obywatel UE będzie mógł zagłosować na wybrany przez siebie projekt za pośrednictwem internetu. Wyłoniony tą drogą zwycięzca otrzyma nagrodę publiczności.

W październiku 2019 r. w Brukseli odbędzie się uroczysta ceremonia RegioStars, podczas której zostaną wręczone nagrody w pięciu kategoriach tematycznych oraz nagroda publiczności.

Masz pytanie?

Kieruj je bezpośrednio do organizatora na adres e-mail: regiostars2019@iservice-europa.eu

Więcej informacji o RegioStars znajdziesz na stronie Komisji Europejskiej oraz w Poradniku dla uczestników.

Plakat konkursu REGIOSTARS 2019 - przedstawia galaktykę na granatowym tle, w jej centrum błyszczy samotna gwiazda, wokół niej, po orbitach, krążą projekty finansowane z Funduszy Europejskich m.in. wiatraki symbolizujące odnawialne źródła energii czy most symbolizujący projekty infrastrukturalne

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś