Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Fundusze Europejskie wśród gwiazd – DOFE w Planetarium Śląskim!


2022-09-29 11:53

Wyjątkowe wydarzenie dla dzieci i dorosłych w Planetarium Śląskim – Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Zarezerwuj sobie weekend 7-9 października i baw się z nami!

DOFE 2022

DOFE to ogólnopolska akcja mająca na celu promocję efektów wdrażania Funduszy Europejskich w Polsce. Jest to akcja cykliczna, organizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a w 2022 roku odbędzie się jej IX edycja.

W tym roku Dni Otwarte odbędą się wespół z Lemoniadą – pierwszym w Polsce rodzinnym piknikiem futurologicznym, poświęconym robotyce, futurologii, sztucznej inteligencji oraz twórczości Stanisława Lema. Podczas łączonego wydarzenia Lemoniady z DOFE 2022 uczestnicy będą mogli zobaczyć łaziki marsjańskie, roboty humanoidalne (gościem specjalnym będzie robot Sophia obywatelstwa Arabii Saudyjskiej) i interaktywną wystawę „Misja po Układzie Słonecznym”, a także odwiedzić strefę obserwacji nieba, strefę chillout, Mini Kino Kina „Kosmos” oraz wystawę starych komputerów.

I dzień – 7 października

Pierwszego dnia organizatorzy przewidzieli debatę oksfordzką „Porozmawiajmy o Funduszach Europejskich”, w której wezmą udział uczniowie szkół średnich.

Młodzież będzie musiała wykazać się wiedzą na temat zmian w regionie dzięki Funduszom Europejskim, transformacji regionu i jego rewitalizacji. Dzięki formule debaty oksfordzkiej uczestnicy będą mogli rozwinąć zdolności przydatne w dalszym życiu zawodowym – takie jak praca w zespole, umiejętność prezentacji i celnej argumentacji.

II dzień – 8 października

Drugiego dnia od godz. 11:00 można uczestniczyć w ciekawych warsztatach dla dzieci. Będzie można dołączyć do kosmicznej ekspedycji, stworzyć wyjątkowe kosmiczne ozdoby, zbudować robota z klocków Lego, czy odkryć tajemnice luminescencji, fluorescencji oraz światła UV, a także tajemnice zmysłów wzroku, węchu, słuchu, smaku i dotyku.

Zapewniamy doskonałą zabawę dla całej rodziny.

III dzień – 9 października

Ostatni dzień to niezwykły koncert Filharmonii Śląskiej do muzyki filmowej Hansa Zimmera pod gwiazdami! Bilety na koncert można będzie wygrać w konkursie na fanpagu „Razem zmieniamy śląskie”.


Nie może cię tam zabraknąć. Wydarzenie jest wyjątkową okazją do ciekawego spędzenia weekendu w rodzinnym gronie, nauki oraz zabawy. Zapraszamy!

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś