Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

EUteens4Green – młodzież w procesie sprawiedliwej transformacji


2022-10-04 11:02

—————Ikona czterolistnej koniczyny— Masz nie mniej niż 15 i nie więcej niż 24 lata?

Ikona czterolistnej koniczyny Mieszkasz w województwie śląskim lub innym regionie węglowym?

Ikona czterolistnej koniczyny Chciałbyś, aby Twój region był bardziej przyjazny środowisku i masz pomysł, jak to osiągnąć?

Potrzebujemy Twojej pomocy

Zgłoś się do programu EUteens4Green i zyskaj wsparcie finansowe dla działań, które przyspieszą zieloną transformację w Twojej okolicy!

Możesz złożyć wniosek o dofinansowanie ze swoimi przyjaciółmi, innymi uczniami lub członkami stowarzyszenia, do którego należysz. Jeśli Twój wniosek zostanie wybrany, otrzymasz do 10 000 euro na realizację swojego projektu!

Złóż swój wniosek tutaj! Termin składania wniosków: 3 listopada 2022 r.

Jak złożyć wniosek?

Mapa regionów węglowych w UE

  1. Sprawdź, czy jesteś mieszkańcem jednego z obszarów węglowych (mapka obok).
  2. Zwróć uwagę na to, czego najbardziej potrzebuje lokalna społeczność w Twojej okolicy i zastanów się, jak mógłbyś się do tego przyczynić.
  3. Znajdź ludzi, którzy mogliby Ci w tym pomóc.
  4. Zróbcie wspólnie burzę mózgów i zdecydujcie, który pomysł jest najlepszy.
  5. Przekształć swój pomysł w projekt – określ cele, przygotuj harmonogram i propozycję budżetu.
  6. Złóż wniosek o dofinansowanie EUTeens4Green poprzez FORMULARZ!

Pamiętaj:

Maksymalny czas trwania projektu to 12 miesięcy.

Projekt musi angażować grupy społeczne, dla których przejście na gospodarkę ekologiczną będzie miało negatywny wpływ.

Upewnij się, że projekt sprzyja promowaniu różnorodności, włączenia społecznego oraz nie niesie za sobą negatywnego wpływu na środowisko.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie i procesie aplikacyjnym, weź udział w dedykowanym webinariumw każdą środę i sobotę o godzinie 18:00 od 21 września do 2 listopada 2022 r.

EUteens4Green

Młodzi ludzie zostali dotknięci przez kryzys sanitarny i jego skutki ekonomiczne oraz narażeni na ogólną atmosferę niepewności, dlatego domagają się dialogu w kwestiach dotyczących przyszłości planety i wykazują masową mobilizację do działań na rzecz klimatu. 

Młodzież zbyt długo nie była brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji mających wpływ na jej przyszłość. Dlatego Komisji Europejskiej zależy na uczestnictwie młodzieży w dialogu politycznym – zwłaszcza dot. zielonej transformacji.

Projekt UE TEENS4GREEN stanowi wyraźną odpowiedź dla obecnej sytuacji. Daje on nastolatkom możliwość przejęcia odpowiedzialności i wprowadzania w życie zmian, które pomogą w ożywieniu ekologicznym ich regionów.

Przyznanie nastolatkom dotacji, które przyczynią się do przyspieszenia zielonej transformacji, umożliwi rozwój działań prowadzonych przez młodzież na poziomie lokalnym i uwolnienie potencjału młodego pokolenia, jeśli chodzi o jego zaangażowanie i mobilizację w społeczeństwie.

Infografika EUTeens4Green

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś