Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Europejski Tydzień Regionów i Miast 2018


2018-07-13 13:21

Każdego roku na początku października tysiące uczestników i prelegentów przybywa do Brukseli, by uczestniczyć w wydarzeniu, podczas którego będą mogli wziąć udział w sesjach roboczych i podziwiać wystawy poświęcone lokalnemu i regionalnemu rozwojowi.

Jak przebiega?

Coroczne, czterodniowe wydarzenie gromadzi przedstawicieli lokalnych i regionalnych organów administracyjnych oraz naukowców i ekspertów w swoich dziedzinach. Podczas ok. 100 sesji roboczych, wystaw i wydarzeń nawiązują oni nowe kontakty, wymieniają doświadczenia i dzielą się fachową wiedzą oraz przykładami dobrych praktyk dotyczących rozwoju lokalnego i regionalnego. Jest to największe tego typu wydarzenie publiczne w Europie, którego program każdego roku jest dostosowany do konkretnych, aktualnych działań UE. W tym roku miasta i regiony będą miały swój czas między 8 a 11 października.

Czemu służy?

To niezwykłe święto podstawowych komórek europejskiej integracji. Regiony i miasta uczestniczą w tworzeniu większości unijnych polityk i odpowiadają za jedną trzecią wydatków publicznych (2 100 mld EUR rocznie) oraz dwie trzecie publicznych inwestycji (około 200 mld EUR) w UE. Wydarzenie ma na celu podnoszenie świadomości decydentów na temat znaczenia miast i regionów w kształtowaniu europejskiej polityki.

Jak wziąć udział?

Aby wyjechać na Europejski Tydzień Regionów i Miast, trzeba się wcześniej zarejestrować na sesje, które Cię szczególnie interesują.

Zapisz się na wybrane wydarzenie, które znajdziesz na stronie organizatora. Masz czas do 28 września.

Udział w imprezie jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat Open Days 2018 znajdziesz na stronie Komisji Europejskiej.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś