Czy Twoje miasto może być Europejską Stolicą Inkluzywności i Różnorodności?
Zgłoś się do konkursu na „Europejską Stolicę Inkluzywności i Różnorodności”.
Unia Równości
Nagroda „Europejskie Stolice Inkluzywności i Różnorodności” stanowi wyróżnienie działań podejmowanych przez miasta, miejscowości i regiony Europy na rzecz promowania integracji i budowania społeczeństw wolnych od dyskryminacji.
Konkurs jest otwarty dla przedstawicieli władz lokalnych – dzięki niemu mają szansę pokazać światu, jakie działania podejmują, by tworzyć bardziej zróżnicowane i sprzyjające integracji przestrzenie dla mieszkańców.
Kto może przystąpić do konkursu?
Konkurs jest skierowany do władz lokalnych:
- samorządów miast,
- mniejszych miejscowości
- oraz regionów w Unii Europejskiej.
Zgłoszenie musi zostać złożone przez oficjalnego przedstawiciela samorządu.
W zgłoszeniach muszą się znaleźć opisy kluczowych inicjatyw promujących różnorodność i integrację.
Atutem będą inicjatywy, które kompleksowo traktują różne przyczyny dyskryminacji (w szczególności płeć, wiek, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne/rasowe, religię i orientację seksualną/tożsamość płciową i ekspresję płciową) oraz charakteryzują się podejściem przekrojowym.
Jak się zgłosić do konkursu?
- Zainteresowani muszą założyć profil i złożyć zgłoszenie przy pomocy formularza zgłoszeniowego online,
- Należy wypełnić wszystkie części formularza i przesłać go najpóźniej do 15 lutego 2023 roku, do godziny 12:00 czasu środkowoeuropejskiego,
- Formularz można wypełnić w dowolnym języku urzędowym UE. Zgłoszenia w językach narodowych zostaną przetłumaczone na język angielski za pomocą systemu tłumaczenia automatycznego. W miarę możliwości zachęcamy do składania zgłoszeń i propozycji projektów w języku angielskim, aby ułatwić ich rozpatrywanie.
- Wraz ze zgłoszeniem można również przesłać lub podać odnośnik do składającej się z 10 slajdów prezentacji PowerPoint ilustrującej zgłoszenie.
- Zgłaszający się kandydaci muszą dołączyć oświadczenie o wiarygodności (załącznik III) podpisane przez prezydenta, burmistrza lub najwyższego rangą przedstawiciela upoważnionego na mocy prawa krajowego do prawnego reprezentowania miejscowości/miasta/regionu.
Dodatkowe informacje na temat procesu zgłoszenia znajdują się w Wytycznych.