Przejdź do treści głównej

D oskonale, O djazdowo, F antastycznie, E nergetycznie – to przepis na dobrze spędzony czas


2017-05-25 15:09
Podsumowanie fantastycznego weekendu z Funduszami Europejskimi.

„D oskonale, O djazdowo, F antastycznie, E nergetycznie – to przepis na dobrze spędzony czas”

„Fundusze Europejskie gwarancją Fantastycznych Eventów!”

„DNI OTWARTE na atrakcje! Ruszaj DO FE(st) zabawy!”

„Dni otwarte grzechu warte”

„Z Funduszami Europejskimi Polski krajobraz ożywimy.

Z nimi rodzinna frajda, Ten kto nie był to ciamajda;)”

To tylko kilka opinii uczestników Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które przez 4 dni w terminie 18-21 maja odbyły się w kilkunastu miejscach województwa.

Już po raz czwarty w dorocznej akcji mieszkańcy mogli poznać efekty Funduszy Europejskich oraz wziąć udział w dziesiątkach atrakcji rekreacyjnych, artystycznych i edukacyjnych dla dużych i małych.

Wyjątkową gratką dla gości były otwarte podwoje niedostępnego zwykle Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach. Pozostałe obiekty zaś – tj. Park Śląski, Śląskie ZOO, Mediateka w Tychach, Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, Geopark w Glince, Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej, Dom Aniołów Stróżów w Katowicach, zabytkowe osiedle Dębieńsko w Czerwionce-Leszczynach – oferowały jeszcze więcej atrakcji niż na co dzień, a do tego wstęp bezpłatny lub w zniżkowych cenach (jak np. przejazd kolejką elka za 1 zł).

Każdy chętny mógł nauczyć się, jak zrobić ekologiczne kule do kąpieli, stworzyć maskotki ze skarpetek, filcować na sucho i wziąć udział w grze terenowej. Przewidzieliśmy również coś dla młodszych uczestników – mobilne miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód z nagrodami, gry zręcznościowe czy gigakrzyżówki.

Niezapomniane wspomnienia można było dosłownie zabrać ze sobą do domu. Radosne chwile upamiętniły bowiem w każdym miejscu zabawne zdjęcia z fotobudki, a materiały przygotowane na warsztatach, w tym ekologiczne kosmetyki czy autorskie koszulki, jeszcze długo będą przypominać o tym weekendzie ich twórcom. Najlepsi uczestnicy poszczególnych zabaw wrócili do domów z wyjątkową pamiątką – pełnowymiarową grą planszową „Funduszaki”.

Wielu uczestników podzieliło się swoimi zdjęciami z tego bogatego w atrakcje i emocje czasu na stronie wydarzenia na Facebooku. Najciekawsze zdjęcia i hasła zostały nagrodzone cennymi nagrodami: kamerami sportowymi, czytnikami ebooków i powerbankami.

Dziękujemy za liczny udział, dobrą wspólną zabawę i tradycyjnie zapraszamy za rok!


Kampanię promocyjną wydarzenia oraz organizację eventów zapewnił Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przy wsparciu środków z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś