Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Daj się wysłuchać – zabierz głos ws. ustawy wdrożeniowej


2021-10-06 10:32

7 października br. odbędzie się tzw. wysłuchanie publiczne, podczas którego strona rządowa wysłucha Waszych opinii na temat projektu ustawy wdrożeniowej na lata 2021-2027.

Osoby i instytucje zainteresowane wzięciem udziału w wysłuchaniu mogą zgłaszać się poprzez wysłanie formularza rejestracyjnego.

Ustawa wdrożeniowa

Ustawa o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (ustawa wdrożeniowa) będzie regulowała w Polsce nową, siedmioletnią perspektywę finansową Unii Europejskiej. Przepisy ustawy stosują sprawdzone rozwiązania stosowane już obecnie w programach operacyjnych polityki spójności, określone w ustawie z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020.

Regulacja wprowadza przepisy szczegółowe zapewniające pewność prawną w zakresie, w jakim przepisy unijne nie są wystarczająco precyzyjne lub konieczna jest bardziej szczegółowa regulacja z punktu widzenia systemu prawa krajowego. Na przykład w zakresie zadań poszczególnych instytucji, wyboru projektów do dofinansowania czy kontroli realizacji programów i projektów.

Zapoznaj się z projektem ustawy.

Weź udział w wysłuchaniu

Wysłuchanie publiczne jest częścią konsultacji w sprawie kompleksowych rozwiązań wdrożeniowych dedykowanych zarządzaniu programów z zakresu polityki spójności, realizacji Krajowego Planu Odbudowy oraz wdrożenia działań w ramach tzw. Pobrexitowej Rezerwy Dostosowawczej.

Wysłuchanie publiczne ws. projektu umowy wdrożeniowej na lata 2021-2027 odbędzie już w najbliższy czwartek – 7 października o godz. 10:00.

Wysłuchanie otworzy wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Więcej informacji na temat wysłuchania znajdziesz na stronie Portalu Funduszy Europejskich.

Oglądaj na żywo

Wysłuchanie publiczne będzie można również śledzić na żywo poprzez kanał YouTube Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej:

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś