Przejdź do treści głównej

9 Maja Dzień Europy


2020-05-08 20:48

Dzień Europy – 9 maja świętujemy pokój i jedność w Europie

To właśnie 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman, ówczesny francuski minister spraw zagranicznych zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie. Plan Schumana uważany jest za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

EuropeDay_Twitter

Instytucje UE świętują Dzień Europy

W tym roku z okazji Dnia Europy instytucje UE chcą przez Internet wyrazić uznanie dla Europejczyków, którzy w duchu solidarności pomagają Unii przezwyciężyć kryzys wywołany koronawirusem. Na stronie europa.eu można znaleźć inspirujące i dodające otuchy relacje wielu osób zaangażowanych w walkę z pandemią oraz aktualne informacje na temat reakcji UE na kryzys związany z koronawirusem.

Bądźmy razem

Informacje o wydarzeniach organizowanych z okazji Dnia Europy przez biura w UE i na całym świecie można znaleźć na stronach tych placówek.  

FB_logoŚledź profili UE na Facebooku gdzie będą relacjonowane ciekawe spotkania i wydarzenia.

NakładkaFB
Użyj specjalnej nakładki przygotowanej na FB dla podkreślenia solidarności z innymi. Pokaż że też czujesz się Europejczykiem.

DayEuropeSpotify1
Posłuchaj utworów ze specjalnej playlisty na Spotify

Te i wiele innych atrakcji przygotowała Unia Europejska dla Ciebie, żebyś poczuł, że pomimo wszystko jesteśmy RAZEM W NASZEJ EUROPIE!

Mój Dom, Moja Europa!

Na Śląsku również nie zapominamy,  że jesteśmy Jedna Wspólną EUROPEJSKĄ Rodziną i przygotowaliśmy dla was konkurs na naszym FB Razem zmieniamy Ślaskie. Baw się razem z Nami!

KOnkurs na FB

#DzieńEuropy 

#UnitedAgainstCoronavirus

 

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś