Przejdź do treści głównej

60 milionów złotych na badania i rozwój w przedsiębiorstwach


2018-04-11 11:37

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich przedsiębiorców oraz przedstawicieli jednostek naukowo-badawczych do wzięcia udziału w:

Spotkaniach informacyjnych dotyczących konkursu nr RPSL.01.02.00-IP.01-24-010/18 z działania 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach.

Nowe rozwiązania i możliwości

Do tej pory w ramach działania 1.2 na wsparcie finansowe mogli liczyć tylko ci przedsiębiorcy, którzy realizowali projekty w ramach jednej z 3 inteligentnych specjalizacji:

 • medycyny,
 • energetyki,
 • oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Jednak, odpowiadając na Wasze potrzeby, poszerzyliśmy zakres finansowanych obszarów o 2 nowe specjalizacje. W najbliższym konkursie, do którego wnioski będzieci mogli składać już od 30 kwietnia br., dofinansowanie uzyskają również projekty realizaowane w dziedzinach:

 • zielonej gospodarki,
 • i przemysłów wschodzących.

Więcej informacji o nowych  oraz starych inteligentnych specjalizacjach znajdziecie na stronie: INNOBSERVATOR SILESIA.

Dla kogo i na co?

Konkurs, w ramach którego wesprzemy projekty na ponad 60 mln złotych, kierowany jest do wszystkich przedsiębiorców z regionu zarówno przedstawicieli małych, średnich i mikro-przedsiebiorstw (MŚP), jak i wielkich firm. Swoje projekty składać mogą również niektóre jednostki naukowo-badawcze (jeżeli zawiazały konsorcjum z przedsiebiorstwem).

Wsparcie otrzymają 2 typy projektów:

 1. stworzenie lub rozwój istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego w przedsiębiorstwach – m.in. zakup nowych maszyn i urządzeń służących pracom B+R, aparatury badawczej niezbędnej do prowadzenia badań, jak również licencji na oprogramowanie,
 2. prace B+R w przedsiębiorstwach – w tym: koszty wynagrodzeń pracowników i ekspertów zaangażowanych w realizację danego projektu czy użytkowania aparatury i sprzętu (projekty powinny obejmować opis prac B+R, zarówno przemysłowych, jak i eksperymentalno-rozwojowych).

Spotkania informacyjne

Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem w konkursie lub macie pomysł na rozwój swojej działalności, ale nie jesteście pewni czy kwalifikuje się on do dofinansowania, zapraszamy do udziału w jednym z 4 bezpłatnych spotkań informacyjnych.

Spotkania odbywać się będą na terenie każdego z subregionów w województwie:

 • 19 kwietnia w Rybniku,
 • 23 kwietnia w Zabrzu,
 • 26 kwietnia w Bielsku-Białej,
 • 27 kwietnia w Częstochowie.

Podczas spotkań na Wasze pytania odpowiedzą, a wątpliwości rozwieją eksperci i przedstawiciele uczelni wyższych.

Serdecznie zapraszamy do udziału. Więcej informacji o spotkaniach znajdziecie TUTAJ.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś