Przejdź do treści głównej

4 dni dobrej zabawy w całym województwie. Ruszają Dni Otwarte Funduszy Europejskich


2017-05-12 15:09

Ten weekend zaczyna się już w czwartek. Przez 4 dni (18-21 maja) będzie można wziąć udział w dziesiątkach atrakcji rekreacyjnych, artystycznych i edukacyjnych dla dzieci i dorosłych w 14 lokalizacjach na terenie całego województwa. O zagadkowych szyfrokufrach, gigakrzyżówkach i tym, gdzie podział się legendarny Rozbójnik Ramża, rozmawiamy z jednym z gospodarzy imprezy - Funduszakiem Kulturalnym.

Jako koneser dobrej zabawy i wyjątkowych atrakcji oraz znawca gier, animacji i zabaw wszelakich, komu polecasz udział w wydarzeniu?
Przede wszystkim każdemu, kto nie lubi nudy. Na aktywnych mieszkańców regionu czeka rozwiązywanie tajemnic, artystyczne zmagania oraz spora dawka zdrowej rywalizacji, oczywiście z nagrodami. Dlatego warto zabrać rodzinę lub umówić się ze znajomymi, aby miło i aktywnie spędzić razem czas. Szukający przygód na łonie natury mogą zachwycić się malowniczymi widokami Geo-Parku Glinka w Ujsołach. Dla tych, którzy świetnie odnajdują się w historycznych zagadkach, przygotowaliśmy grę miejską w FAMILOKACH, czyli zabytkowym osiedlu patronackim kopalni Dębieńsko w Czerwionce-Leszczynach. Pełne energii dzieciaki mogą zmierzyć się w zawodach w chorzowskim Parku Śląskim. Natomiast miłośników nowoczesnych rozwiązań technicznych z pewnością zainteresuje rozbudowane Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach. Program po prostu pęka w szwach!

No właśnie. A propos programu… Wiemy, jak cenisz wydarzenia angażujące uczestnika i wymagające kreatywności. Jakie jeszcze ciekawe propozycje wypełnią czas Dni Otwartych?
Jest ich naprawdę sporo! Chcemy rozwijać kreatywność w regionie, dlatego każdy chętny nauczy się, jak zrobić ekologiczny kosmetyk, filcować na sucho, haftować lub tworzyć kwiaty z papieru. Przewidzieliśmy również coś dla młodszych uczestników – rozwojowe zajęcia plastyczne, animacje z nagrodami, gry zręcznościowe czy wielkoformatowe plansze. Wiemy, że odwiedzą nas też osoby poszukujące nowych wrażeń, dlatego przygotowaliśmy zagadkowe wnętrza tzw. szyfrokufrów, nierozwikłane tajemnice autobusu, a nawet ukryliśmy legendarnego Rozbójnika Ramżę. Sposobów na dobrą zabawę jest więc wiele!

Co jeszcze może skusić do włączenia się we wspólne świętowanie? Jakie asy chowasz w rękawie?
Przyjemne spędzenie czasu, mnóstwo śmiechu i dobrego humoru to jedno. Ale DOFE są również okazją aby odwiedzić miejsca niedostępne na co dzień dla zwiedzających, np. Centrum Sterowania Ruchem w Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach. Wszystkie specjalnie przygotowane atrakcje są bezpłatne lub w zniżkowych cenach. Niezapomniane wspomnienia można też dosłownie zabrać ze sobą do domu. Jak? Radosne chwile upamiętnią zabawne zdjęcia z fotobudki, a materiały przygotowane na warsztatach, w tym ekologiczne kosmetyki czy odjazdowe koszulki, jeszcze długo będą przypominać o tym weekendzie ich twórcom. Niektóre konkurencje dają możliwość zdobycia oryginalnych upominków, jak choćby tatuaży. A na tych najbardziej wytrwałych czeka wyjątkowa pamiątka – pełnowymiarowa gra planszowa „FUNDUSZAKI”. Ja już wiem, że będzie hitem imprez, nie tylko rodzinnych…

 Chodzą słuchy, że rywalizacja przeniesie się również do internetu. Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy?
No dobrze… Na wszystkich zainteresowanych czeka nasz facebookowy konkurs. To gratka dla miłośników gadżetów, bo do zdobycia są świetne nagrody - kamery sportowe, czytniki ebooków i powerbanki. Wystarczy przyjść na Dni Otwarte Funduszy Europejskich, zrobić zdjęcie świetnej zabawy, opatrzyć je hasłem zachęcającym do udziału w imprezie i opublikować w komentarzu na facebooku pod postem konkursowym na profilu Razem Zmieniamy Śląskie, facebook.com/razemzmieniamyslaske. Prawda, że proste?

 Funduszaku Kulturalny, jak zatem swym fachowym okiem podsumujesz Dni Otwarte Funduszy Europejskich?
DOFE to impreza, na której jestem stałym bywalcem. Za każdym razem obserwuję zadowolenie przybyłych uczestników – śmiech dzieci i zadowolenie rodziców biorących udział w licznych atrakcjach. Dni Otwarte wciągają, angażują oraz, co najważniejsze, pozostawiają radosne wspomnienia. Widziałem program tegorocznej edycji i już zarezerwowałem czas w swoim kalendarzu. A Ty?

Dziękuję za rozmowę. Wszystkich zainteresowanych wydarzeniem zapraszam na stronę www.dniotwarte.eu, gdzie znajdują się szczegółowe informacje oraz na stronę wydarzenia na FB .

Do zobaczenia na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich!


Kalendarz DOFE 2017 r.
Kalendarz DOFE 2017 r.
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś