Przejdź do treści głównej

Ruszył konkurs RegioStars 2017!


2017-02-28 12:05

Już rozpoczął się nabór zgłoszeń do konkursu RegioStars 2017 na najlepsze projekty finansowane ze środków europejskich.
Do udziału Komisja Europejska zaprasza wszystkie regiony Unii Europejskiej.Nagrody RegioStars wyróżniają dobre praktyki w dziedzinie rozwoju regionalnego oraz oryginalne i innowacyjne projekty, które są interesujące i inspirujące dla innych regionów.
Nagrody w tym roku  będą przyznawane w pięciu kategoriach:

  1. Mądra specjalizacja dla innowacji w sektorze MŚP.
  2. Unia energetyczna: działania w dziedzinie klimatu.
  3. Wzmocnienie pozycji kobiet i ich aktywne uczestnictwo.
  4. Edukacja i szkolenia.
  5. CityStars: miasta przechodzące na technologię cyfrową.


Nagrodzone projekty
w każdej kategorii zostaną uhonorowane:

  • Pucharem RegioStars wręczonym podczas ceremonii wręczenia nagród w trakcie Europejskiego tygodnia regionów i miast, która odbędzie się 10 października 2017 r.
  • Promocyjnym pakietem w social mediach oraz produkcją krótkiego filmu o projekcie.

Aplikacje należy przekazywać bezpośrednio za pomocą formularza on-line na platformie RegioStars do 10 kwietnia br.

Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo tutaj

RegioStars jest konkursem corocznie organizowanym przez Komisję Europejską. Uczestnictwo w tym konkursie to idealny sposób dla regionu na pochwalenie się dobrymi praktykami innowacyjnych rozwiązań finansowanych z Funduszy Europejskich. Zeszłoroczna edycja konkursu okazała się szczęśliwą dla dwóch zwycięskich polskich projektów, spośród pięciu ogółem. Sukces w kategorii „Rozwój sprzyjający włączeniu społecznemu” odniósł projekt „Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej" zrealizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie z Programu Kapitał Ludzki. Projekt zakładał kompleksowe wsparcie i rozwój sektora ekonomii społecznej w województwie małopolskim. Skierowany był do osób zainteresowanych założeniem przedsiębiorstwa ekonomii społecznej oraz pracowników już istniejących firm społecznych, a także osób i instytucji funkcjonujących w ich otoczeniu. Projekt może być inspiracją dla innych regionów, ponieważ przyniósł realne korzyści w postaci m. in. 295 nowych miejsc pracy w spółdzielniach socjalnych. Aż 1821osób otrzymało pomoc, a 245 podmiotów ekonomii społecznej objęto wsparciem. Rozpoczęte działania nadal są kontynuowane w Programie Wiedza Edukacja Rozwój.

Natomiast projekt „Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku” zwyciężył w kategorii „CityStar”. Inwestycję zrealizował Gdańsk z Programu Regionalnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Inwestycja objęła rewitalizację zabytkowej dzielnicy Gdańska. Infrastruktura społeczna oraz działania społeczne i kulturalne to główne założenia projektu. Celem była walka z wykluczeniem społecznym, w szczególności wsparcie dzieci i młodzieży z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji.
Rewitalizacją objęto 33 obiekty, odnowiono łącznie 22 564m² powierzchni. Odbyło się 210 programów integracji społecznej, w której uczestniczyło 9 463 osób. Powstało również 5 nowych miejsc pracy w ośrodku opieki dziennej dla dzieci.

W tegorocznej edycji konkursu liczymy na sukcesy projektów z naszego regionu. A jest się czym chwalić, bo innowacyjność, oryginalne i inspirujące pomysły to nasza domena. Zachęcamy zatem do wzięcia udziału w konkursie.Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś