Przejdź do treści głównej

Program Regionalny na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach


2017-05-09 10:26
Kolejny raz jesteśmy obecni podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Znajdziecie nas w hali głównej MCK (stoisko nr 32), gdzie do dyspozycji będą eksperci ze Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy udzielą informacji dotyczących wsparcia z funduszy unijnych oraz wystawcy, prezentujący innowacyjne produkty i usługi, zrealizowane dzięki dofinansowaniu z RPO WSL.

EKG to trzydniowy cykl debat na temat sytuacji gospodarczej w Europie i na świecie. Blisko sto sesji tematycznych, na których wystąpi kilkuset panelistów, przedstawiciele krajowego i europejskiego parlamentu, prezesi największych światowych firm i biznesmeni – tak w skrócie przedstawia się program tego największego w Europie Środkowej wydarzenia. Od pierwszej edycji Kongres jest platformą wymiany poglądów, wiedzy i doświadczeń, co daje możliwość ustalenia strategicznych rozwiązań dla przyszłości gospodarczej kontynentu. W zeszłym roku wzięło w nim udział osiem tysięcy gości. W tym roku wiele miejsca w dyskusjach zajmie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, tzw. Brexit. Dyskutanci będą zastanawiali się nad kształtem europejskiej gospodarki w przyszłości oraz prawdopodobieństwem opuszczenia szeregów UE przez inne kraje i ewentualnymi tego konsekwencjami. W programie IX edycji Kongresu znalazły się sesje poświęcone takim dziedzinom jak m.in. finanse, innowacje, energetyka i surowce, górnictwo i hutnictwo, rynek zdrowia czy globalna współpraca gospodarcza.

Zapraszamy
wszystkich zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich do naszego stoiska w hali głównej MCK. Poza możliwością zapoznania się z aktualną ofertą instytucji wdrażających RPO WSL 2014-2020 w naszym województwie będzie także okazja do rozmowy z przedstawicielami firm, które zrealizowały własne projekty dzięki unijnemu wsparciu.


  • Stoisko RPO WSL na EKGStoisko RPO WSL na EKG
  • Stoisko RPO WSL na EKGStoisko RPO WSL na EKG
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Zobacz również:
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś