Zaproszenie na Kongres
Już po raz 8. Katowice staną się centrum dyskusji nad przyszłością rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości (17-19 października). O wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami, dyskutować będą przedstawiciele świata biznesu, nauki i polityki.
Wydarzenie to jest już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.
Siedem poprzednich edycji zawsze gromadziło liczne grono przedstawicieli biznesu, środowisk gospodarczych, nauki i polityki, którzy rozmawiali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami.
— Wypełniliśmy niszę, która istniała w Europie. Udowadniamy, że refleksja nad tą problematyką jest potrzebna zarówno w tym kraju, jak i w całej Europie. W Polsce jest 1,7 mln działających firm, w tym 3800 dużych przedsiębiorstw. Skala problemów: zautonomizowania, zorganizowania się tych firm oraz reprezentowania ich stanowisk przed administracją publiczną i samorządową, rządem i parlamentem — to główne wyzwania i zadania, jakie stoją przed Kongresem — mówi Tadeusz Donocik, Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczący Rady Programowej Kongresu.
W ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw zaplanowano Konferencję „Doświadczenia i prognozy dla Firm na półmetku Perspektywy Finansowej 2014 – 2020”, która odbędzie się 18 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Początek dyskusji panelowej o godz. 10.
Będzie to dobra okazja, by porozmawiać o efektach wdrażania unijnej perspektywy 2014 – 2020, a także poznać fundusze unijne, po które wciąż można sięgać w ramach programów regionalnych i krajowych. Na stoisku województwa śląskiego każdy przedsiębiorca będzie mógł uzyskać informacje na temat dostępnego unijnego wsparcia, ale również przygotowanych w województwie terenów inwestycyjnych czy wspieranych działań eksportowych.
— Współpraca i wymiana doświadczeń jest kluczowa w kontekście budowania i rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w Polsce. Sześć tysięcy uczestników, którzy odwiedzili kongres w 2017 roku, to dowód na to, że przyjęta przez nas formuła Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw sprawdziła się. Przedsiębiorcy poszukują przestrzeni, w której łączy się naukę z biznesem i polityką — mówi Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, organizator kongresu.
Regionalna Izba Gospodarcza przygotowała dwanaście ścieżek tematycznych. Dotyczą m.in. rynku pracy, rewolucji cyfrowej w przedsiębiorstwach i oszczędności wynikających z wdrażania rozwiązań IT, współpracy logistyków i producentów Grupy Wyszehradzkiej.
8. edycja EKMŚP to, poza sesjami panelowymi i warsztatami, również wydarzenia specjalne. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości odbędzie się uroczysta sesja Sejmiku Województwa Śląskiego, połączona z wręczeniem odznaczeń dla samorządów przyjaznych MPŚ.
Nie mogło zabraknąć również targów Biznes Expo, na których wystawiają się firmy ze specjalną ofertą dla MŚP.
Pełny program Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw dostępny jest na stronie www.ekmsp.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować.
Copyright 2017 © Razem Zmieniamy Śląskie | Logowanie