Powrót do rpo.slaskie.pl
Home

Home

A A A

Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami

To była impreza na piątkę. Akcja promocyjna projektów zrealizowanych przy pomocy funduszy europejskich była niepowtarzalną szansą, żeby zobaczyć i poznać wiele ciekawych miejsc. Była to też okazja do wyśmienitej zabawy w Parku Śląskim.

Piknik z licznymi logo marki „Śląskie" i Uniwersytetu Śląskiego, rozstawione są namioty, leżaki, spacerują liczni zwiedzający, rodziny z dziećmi w wózkach.

Szósta edycja DOFE trwała od 10 do 12 maja. W tym roku – ze względu na 15-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej – była to również okazja do podsumowania całego okresu naszego członkostwa w europejskiej wspólnocie. To był doskonały moment, aby zobaczyć, jak wsparcie z funduszy europejskich wpłynęło na rozwój naszego kraju. W województwie śląskim zorganizowano kilkadziesiąt spotkań, koncertów, pikników, imprez i różnego rodzaju wydarzeń. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Beneficjenci zaprosili odwiedzających, aby zaprezentować im projekty i opowiedzieć o swoich doświadczeniach z funduszami europejskimi. Wszyscy zainteresowani akcją DOFE mogli poznać przedsięwzięcia, które udało się zrealizować dzięki unijnemu dofinansowaniu. Bardzo często była to jedyna okazja, żeby zobaczyć coś od kulis, zakamarki teatrów czy sprzęt medyczny, na co zwykle nie mamy najmniejszej szansy. Mogliśmy patrzeć, dotknąć i posmakować.

Wiele instytucji kulturalnych na DOFE 2019 przygotowało także atrakcyjne programy oraz zaoferowało rabaty lub darmowe wejściówki.

Spore tłumy zgromadziła impreza w Parku Śląskim. I to mimo nie najlepszej pogody. Organizatorzy przygotowali wiele pokazów, eksperymentów, prezentacji, konkursów oraz zajęć. Zarówno dla dużych, jak i małych. Była to świetna okazja do zabaw rodzinnych.

Dziękujemy wszystkim za udział w DOFE 2019. Kolejna okazja zdarzy się dopiero za rok. Już teraz na nią zapraszamy.

 
Powrót do góry