Home > W numerze > Wydarzenia > Przedsiębiorczy liderzy zmian

Przedsiębiorczy liderzy zmian

A A A

Przedsiębiorczy liderzy zmian

Być krok przed konkurencją to motto nowocześnie zarządzanych przedsiębiorstw, które śmiało inwestują w innowacyjne rozwiązania. Często wyznaczają trendy, a nowatorskie pomysły realizują, czerpiąc z kreatywności pracowników i najnowszych zdobyczy nauki. Najbardziej prorozwojowe firmy regionu poznaliśmy 15 listopada w trakcie rozstrzygnięcia plebiscytu „Liderzy zmian”.

Laureaci plebiscytu "Liderzy Zmian".

ZNAJDŹ WSPARCIE

– Konkurs, którego organizatorem było Śląskie Centrum Przedsiębiorczości oraz wydawca „Dziennika Zachodniego”, miał wyłonić firmy, które cechuje kreatywność, innowacyjność oraz to, że z powodzeniem realizują przedsięwzięcia przy współudziale Funduszy Europejskich, pozyskanych z ŚCP w minionej czy obecnej perspektywie. O tym, kto zwycięży, decydowali internauci oraz czytelnicy „Dziennika Zachodniego”. Na swoich faworytów można było głosować od 23 października do 13 listopada. W trakcie konferencji „Fundusze Europejskie dla firm – znajdź wsparcie na rozwój biznesu”, która odbyła się 15 listopada w Katowicach, poznaliśmy zwycięzców.

Głosami internautów i czytelników „Dziennika Zachodniego” tytuł „Lidera zmian” otrzymała firma Prevac sp. z o.o. z Rogowa. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją wysoko zaawansowanej aparatury badawczej dla topowych naukowców z całego świata. Sprzęt śląskiej firmy pozwala zajrzeć w głąb materii i pracować nad komponowaniem nowych materiałów na poziomie nanocząstek. Prevac specjalizuje się w produkcji aparatur naukowo-badawczych służących głównie do tworzenia nowych materiałów w warunkach wysokiej i ultrawysokiej próżni. Na drugim miejscu uplasowało się przedsiębiorstwo Bud-Expert z Zabrza świadczące wyspecjalizowane usługi z zakresu obróbki metali. Od 2002 r. firma sukcesywnie rozbudowuje park maszynowy. W Zabrzu na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstał nowy zakład produkcyjno-usługowy. Kluczowym elementem inwestycji był zakup innowacyjnego centrum obróbki rur i profili wspartego dofinansowaniem z RPO WSL 2014- 2020. Na podium znalazła się także gliwicka firma Marco Sp. z o.o., która jest liderem w zakresie produkcji specjalistycznych elementów znakowania i identyfikacji dla przemysłu. W 2016 r. rozpoczęła kolejną inwestycję – budowę Kompleksu Rozwojowego Marco z Centrum Badań i Rozwoju, Centrum Projektowania Produktów i Usług oraz Centrum Edukacji Biznesowej.

– Dobrze zainwestowane fundusze unijne to nie tylko zrealizowane inwestycje w przedsiębiorstwach. To projekty o szerszym oddziaływaniu na naszą gospodarkę, rynek pracy, konkurencyjność i popularność regionu poza granicami kraju. Firmy, które poznali Państwo za sprawą plebiscytu, wyznaczają nowe trendy, wprowadzają innowacyjne rozwiązania. „Liderzy Zmian” nie boją się podejmować wyzwań, poszukiwać nowych dróg rozwoju – mówił w trakcie rozstrzygnięcia plebiscytu dr Tomasz Piechniczek, zastępca dyrektora Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości.

ŁK

Polecamy


PRZEDSIĘBIORCZY LIDERZY ZMIAN
Być krok przed konkurencją to motto nowocześnie zarządzanych przedsiębiorstw, które śmiało inwestują w innowacyjne rozwiązania.

 

CORAZ LEPIEJ Rozmowa z Michałem Gramatyką, Wicemarszałkiem Województwa Śląskiego.

 

O TYM, JAK PRZEDSIĘBIORCY WZBOGACAJĄ REGION Rozmowa z dr. Bartłomiejem J. Gabrysiem, adiunktem w Katedrze Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

UMIARKOWANIE NOWATORSCY Poszukując odpowiedzi na współczesne wyzwania i trendy otoczenia biznesowego, bardzo często trafiamy na słowo „innowacja” lub „innowacyjność”.

 

SŁOWEM I RYSUNKIEM „Sawka rysuje – Ty piszesz dialogi” to konkurs dla mieszkańców regionu zorganizowany w ramach kampanii „Śląskie – przyspieszamy!”

 
Popularne


POMYSŁ, KTÓRY SIĘ OPŁACA
Głośnik wyprodukowany ze szkła, zegarek z funkcją kontroli zdrowia, gniazdo elektryczne zmniejszające zużycie energii – to przykłady innowacyjnych rozwiązań wprowadzonych na rynek w ostatnich latach.

 

CYFROWY WYMIAR BIZNESU Sposób, w jaki się komunikujemy, pracujemy, a nawet jak spędzamy wolny czas, coraz częściej zależy od przepływu informacji.

 

TO MOŻE BYĆ TWOJA DRUGA SZANSA „Zwolnienia monitorowane” lub „System łagodnych odejść” – to program outplacementu, czyli aktywizacji zawodowej osób zwalnianych z przyczyn zakładu pracy.

 

W POSZUKIWANIU WORK-LIFE BALANCE Żłobek lub klub dziecięcy w siedzibie lub w pobliżu firmy? To już nie ekstrawagancja, ale rozwiązanie, po które coraz śmielej sięgają polscy przedsiębiorcy.

 

ŚLĄSKIE INWESTUJE W KADRY Ponad 53 tys. pracowników województwa śląskiego będzie mogło podnieść swoje zawodowe kompetencje.