Home > W numerze > Migawki > Nasze dobre wzornictwo

Nasze dobre wzornictwo

A A A

Nasze dobre wzornictwo

Już po raz dwunasty produkty i usługi, które zmieniają na lepsze region i nasze codzienne życie, nagrodzono w konkursie „Śląska Rzecz”.

Poradnik "Po nitce do kłębka".

W tegorocznej edycji plebiscytu doceniono także publikację „Po nitce do kłębka” przygotowaną przez tarnogórskie Wydawnictwo KA na zamówienie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Projekt graficzny to praca absolwentki Akademii Sztuk Pięknych Magdaleny Frączek. To przejrzysty i funkcjonalny poradnik dla zainteresowanych pozyskaniem dotacji w ramach RPO WSL 2014-2020. Wydawnictwo jest drogowskazem dla beneficjentów wśród gąszczu przepisów.

Czytelnik w szybki i łatwy sposób odnajdzie w nim interesujący go obszar wsparcia.

„Śląska Rzecz” to regionalny konkurs, w którym doceniane są wysoka jakość oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Nagrody są przyznawane w kilku kategoriach: produkt, grafika użytkowa oraz usługa. W tym roku zgłoszono ponad 50 produktów i usług.

Wystawę pokonkursową nagrodzonych i wyróżnionych produktów oraz usług można było oglądać na Zamku Cieszyn, w Dobrotece w Dobrodzieniu oraz podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

Polecamy


PRZEDSIĘBIORCZY LIDERZY ZMIAN
Być krok przed konkurencją to motto nowocześnie zarządzanych przedsiębiorstw, które śmiało inwestują w innowacyjne rozwiązania.

 

CORAZ LEPIEJ Rozmowa z Michałem Gramatyką, Wicemarszałkiem Województwa Śląskiego.

 

O TYM, JAK PRZEDSIĘBIORCY WZBOGACAJĄ REGION Rozmowa z dr. Bartłomiejem J. Gabrysiem, adiunktem w Katedrze Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

UMIARKOWANIE NOWATORSCY Poszukując odpowiedzi na współczesne wyzwania i trendy otoczenia biznesowego, bardzo często trafiamy na słowo „innowacja” lub „innowacyjność”.

 

SŁOWEM I RYSUNKIEM „Sawka rysuje – Ty piszesz dialogi” to konkurs dla mieszkańców regionu zorganizowany w ramach kampanii „Śląskie – przyspieszamy!”

 
Popularne


POMYSŁ, KTÓRY SIĘ OPŁACA
Głośnik wyprodukowany ze szkła, zegarek z funkcją kontroli zdrowia, gniazdo elektryczne zmniejszające zużycie energii – to przykłady innowacyjnych rozwiązań wprowadzonych na rynek w ostatnich latach.

 

CYFROWY WYMIAR BIZNESU Sposób, w jaki się komunikujemy, pracujemy, a nawet jak spędzamy wolny czas, coraz częściej zależy od przepływu informacji.

 

TO MOŻE BYĆ TWOJA DRUGA SZANSA „Zwolnienia monitorowane” lub „System łagodnych odejść” – to program outplacementu, czyli aktywizacji zawodowej osób zwalnianych z przyczyn zakładu pracy.

 

W POSZUKIWANIU WORK-LIFE BALANCE Żłobek lub klub dziecięcy w siedzibie lub w pobliżu firmy? To już nie ekstrawagancja, ale rozwiązanie, po które coraz śmielej sięgają polscy przedsiębiorcy.

 

ŚLĄSKIE INWESTUJE W KADRY Ponad 53 tys. pracowników województwa śląskiego będzie mogło podnieść swoje zawodowe kompetencje.