Home > W numerze > Dobra praktyka > Zobacz, jak oni to robią

Zobacz, jak oni to robią

A A A

Zobacz, jak oni to robią

Produkcja i dystrybucja sprzętu do rehabilitacji wraz z aparaturą diagnostyczno-pomiarową oraz urządzeń sportowych – to branża, w której specjalizuje się gliwicki Technomex. Firma powstała w 1987 roku, a na jej sukces pracują specjaliści ds. sprzedaży, marketingu i inżynierii biomedycznej. Jej dynamiczny rozwój przyspieszają sprawnie pozyskiwane środki unijne.

Technomex regularnie prezentuje swoje produkty podczas targów.

Cyfrowa inwestycja

Przedsiębiorstwo wielokrotnie i z sukcesem aplikowało o środki w ramach Funduszy Europejskich. Swoją „przygodę” z dofinansowaniami zaczęło jeszcze w czasach, kiedy polscy biznesmeni mieli umiarkowaną wiedzę na temat możliwości aplikowania o pieniądze z Unii, a także procedur z tym związanych.

- Wiele się nauczyliśmy przez te wszystkie lata. Obecnie startujemy w konkursach organizowanych na szczeblach regionalnym i krajowym. Tylko w ciągu ostatniego roku pozyskaliśmy dotacje między innymi na promocję naszych produktów, współpracę na płaszczyźnie B+R oraz rozwój i wsparcie świadczonych usług zdrowotnych i prospołecznych – mówi z dumą Krzysztof Cygoń, dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego Technomex Sp. z o.o. Ostatni zrealizowany w Technomexie projekt zakładał uruchomienie w firmie centralnej bazy danych oraz elektronicznego obiegu dokumentów.

– Jest to jeden z najnowocześniejszych systemów klasy ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa poprzez integrację wszystkich działów w firmie). Dzięki niemu każdy pracownik ma możliwość pracy mobilnej, ze stałym dostępem do systemu stacjonarnego. Umożliwia nam to skrócenie czasu oczekiwania klientów na towary i usługi oraz łatwiejsze, ale i bardziej zaawansowane, raportowanie pracy, ocenę skuteczności naszych działań oraz szybszą weryfikację jakości wyrobów – mówi Krzysztof Cygoń. Zarząd firmy już widzi pozytywne efekty wprowadzenia projektu w życie:

– Klienci dobrze przyjmują zmiany. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie pozwoli nam wyprzedzić konkurencję – mówi dyrektor.

Zgromadzone doświadczenia sprawiają, że przedsiębiorstwo nadal chce poszukiwać możliwości wsparcia.

– Bez środków unijnych również rozwijalibyśmy nasze technologie, jednak na pewno nie w takim tempie i nie na taką skalę. Każde pozyskane dofinansowanie znacznie zwiększa nasze możliwości, co przekłada się na wzrost obrotów i zapotrzebowania na nasze produkty – zapewnia Krzysztof Cygoń.

Projekt „Wdrożenie systemu informatycznego w celu automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych” realizowany był w ramach Działania 3.3 Technologie informacyjno-komunikacyjne w działalności gospodarczej RPO WSL 2014-2020. Całkowita wartość projektu to ponad 1 mln zł, a dofinansowanie z UE wyniosło 475 tys. zł.

DW

Cyfrowy wymiar biznesu »

Polecamy


PRZEDSIĘBIORCZY LIDERZY ZMIAN
Być krok przed konkurencją to motto nowocześnie zarządzanych przedsiębiorstw, które śmiało inwestują w innowacyjne rozwiązania.

 

CORAZ LEPIEJ Rozmowa z Michałem Gramatyką, Wicemarszałkiem Województwa Śląskiego.

 

O TYM, JAK PRZEDSIĘBIORCY WZBOGACAJĄ REGION Rozmowa z dr. Bartłomiejem J. Gabrysiem, adiunktem w Katedrze Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

UMIARKOWANIE NOWATORSCY Poszukując odpowiedzi na współczesne wyzwania i trendy otoczenia biznesowego, bardzo często trafiamy na słowo „innowacja” lub „innowacyjność”.

 

SŁOWEM I RYSUNKIEM „Sawka rysuje – Ty piszesz dialogi” to konkurs dla mieszkańców regionu zorganizowany w ramach kampanii „Śląskie – przyspieszamy!”

 
Popularne


POMYSŁ, KTÓRY SIĘ OPŁACA
Głośnik wyprodukowany ze szkła, zegarek z funkcją kontroli zdrowia, gniazdo elektryczne zmniejszające zużycie energii – to przykłady innowacyjnych rozwiązań wprowadzonych na rynek w ostatnich latach.

 

CYFROWY WYMIAR BIZNESU Sposób, w jaki się komunikujemy, pracujemy, a nawet jak spędzamy wolny czas, coraz częściej zależy od przepływu informacji.

 

TO MOŻE BYĆ TWOJA DRUGA SZANSA „Zwolnienia monitorowane” lub „System łagodnych odejść” – to program outplacementu, czyli aktywizacji zawodowej osób zwalnianych z przyczyn zakładu pracy.

 

W POSZUKIWANIU WORK-LIFE BALANCE Żłobek lub klub dziecięcy w siedzibie lub w pobliżu firmy? To już nie ekstrawagancja, ale rozwiązanie, po które coraz śmielej sięgają polscy przedsiębiorcy.

 

ŚLĄSKIE INWESTUJE W KADRY Ponad 53 tys. pracowników województwa śląskiego będzie mogło podnieść swoje zawodowe kompetencje.