Przejdź do treści głównej

Weź udział w akcji "Śląskie. Tu działamy. Lokalni Bohaterowie inspirują"


2017-09-05 14:48

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Śląskie. Tu działamy. Lokalni Bohaterowie inspirują", która odbywa się pod patronatem Dziennika Zachodniego i Antyradia.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zmotywowanie mieszkańców województwa śląskiego do oddolnych działań na rzecz najbliższego otoczenia oraz uświadomienie wam, że przyszłość regionu leży w waszych rękach.

Akcja polega na wyborze Lokalnych Bohaterów czyli osób, które w swoim codziennym życiu wykazują się odwagą, aktywnością, uczciwością i spontaniczną chęcią zmieniania otoczenia, w którym na co dzień funkcjonują, przyczyniając się tym samym do rozwoju dzielnic, miast i lokalnych społeczności w województwie śląskim.

Lokalnymi Bohaterami są aktywiści, społecznicy i lokalni liderzy, osoby aktywne, uczynne, pomysłowe i zmotywowane, które poprzez swoją ciężką pracę, bezinteresowność, empatię oraz szczere zaangażowanie wywierają pozytywny wpływ na swoją najbliższą okolicę.

Kandydatów na Lokalnych Bohaterów można też znaleźć wśród beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, którzy swoja działalnością na rzecz rozwoju lokalnych społeczności:

  • poprawiają stan środowiska miejskiego,
  • aktywizują i integrują lokalną społeczność,
  • działają na rzecz włączenia społecznego,
  • podnoszą kwalifikacje zawodowe innych osób,
  • wspierają rozwój ekonomii społecznej w regionie.

Wyłonieni w ramach akcji bohaterowie wezmą udział w sesji fotograficznej, której efektem będzie mobilna wystawa eksponowana w Katowicach, Częstochowie, Rybniku i Bielsku-Białej. Dziesięciu z nich opowie w filmowych wywiadach o swoich doświadczeniach, pracy i refleksjach związanych ze śląskim. Najaktywniejsi bohaterowie przekażą swoją wiedzę podczas autorskich wykładów o wybranej przez siebie tematyce.

Jeżeli chcesz wziąć udział w akcji lub znasz osoby, które zasługują na tytuł Lokalnego Bohatera, zgłoście się już teraz. Akcja potrwa do 10 września br., a już 14 września (od godz. 10:00 do 17:00) Lokalni Bohaterowie wezmą udział w sesji fotograficznej na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: Śląskie. Tu rozmawiamy.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś