Przejdź do treści głównej

Siła ludzi i potencjał miejsc


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2015-12-18 11:05

W listopadzie br. ukazał się 4. tom albumu z serii „Śląskie do przodu!”, poświęconego prezentacji wybranych inwestycji zrealizowanych przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Wydawnictwo ukazuje się w roku zamykania RPO WSL na lata 2007-2013, stanowi więc ostatnie ogniwo cyklu albumów. Tak jak w poprzednich tomach, pokazujemy wybrane projekty, dotykamy namacalnych efektów i korzyści oraz przekonujemy, że inwestycje unijne nie są odległą rzeczywistością, ale zrealizowano je tuż obok. Tym razem wybraliśmy do prezentacji 20 różnorodnych i wartościowych projektów zrealizowanych w ostatnich latach w naszym województwie.

Co istotne, zmieniliśmy jednak perspektywę ich opisu, oddając głos osobom będącym najbliżej projektów, znającym je najlepiej, czyli ich pomysłodawcom i użytkownikom. Chcemy bowiem podkreślić, że w oparciu o unijne ramy projekty opracowywano na poziomie lokalnych społeczności. Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego pozyskały przede wszystkim podmioty publiczne (m.in. jednostki samorządu terytorialnego, NGOs, związki wyznaniowe, szpitale, szkoły wyższe) oraz mikro-, mali i średni przedsiębiorcy.

Przygotowaniu projektów przyświecało hasło programu: „Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby”, co dawało pewność, że będą to inwestycje ważne, potrzebne, wyczekiwane. Że tak się w istocie stało, przekonują wypowiedzi użytkowników, którzy niejako przetestowali i nadal sprawdzają efekt finalny inwestycji. Jako przewodnicy po różnych dziedzinach aktywności pokazują rozszerzenie i unowocześnienie oferty kulturalnej i turystycznej, rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności, infrastruktury transportowej, edukacyjnej, zdrowotnej, rozległe i perspektywiczne działania rewitalizacyjne.
Publikacja wydana została w limitowanym nakładzie, a jej egzemplarze można wygrać, biorąc udział w różnorakich konkursach ogłaszanych w mediach regionalnych.
Natomiast e-book publikacji jest dostępny tutaj

Zachęcamy do lektury!

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś