Przejdź do treści głównej

Ruszyła rejestracja podmiotów w Rejestrze Usług Rozwojowych


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2015-11-09 15:37

W dniu dzisiejszym, tj. 9 listopada br., uruchomiona została rejestracja podmiotów świadczących usługi rozwojowe w Rejestrze Usług Rozwojowych (RUR) – ogólnopolskiej, internetowej bazie ofert usług rozwojowych szkoleniowych i doradczych, administrowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Dostępna pod adresem https://www.inwestycjawkadry.info.pl. baza stanowi rozbudowaną wersję internetowej bazy szkoleń działającej pod tym samym adresem do końca października br.

W miarę postępu procesu rejestracji podmiotów, RUR będzie wzbogacany ofertami usług publikowanymi przez usługodawców, zaś potencjalni uczestnicy usług – przede wszystkim przedsiębiorcy i ich pracownicy – po utworzeniu konta będą mogli korzystać z coraz bogatszej oferty szkoleniowo-doradczej lub zgłaszać zapotrzebowanie na usługi niedostępne w bazie. Warunkiem uzyskania wpisu do RUR jest uzupełnienie Karty Podmiotu oraz podpisanie i przesłanie do PARP stosownego oświadczenia. Oświadczenie należy wygenerować z systemu informatycznego po zatwierdzeniu Karty Podmiotu, a jego wpływ do PARP uruchamia proces weryfikacji Karty.
Uruchomienie rejestracji podmiotów nie oznacza rozpoczęcia możliwości korzystania ze środków EFS przeznaczonych na współfinansowanie usług rozwojowych dla przedsiębiorców i ich pracowników. W PARP rozpoczęto prace związane z wprowadzeniem zmiany kryteriów rejestracji usługodawców przyjętych w toku konsultacji społecznych. Zmiany dotyczą określenia wymogów jakościowych dotyczących podmiotów świadczących usługi rozwojowe z możliwością dofinansowania ze środków EFS i są odpowiedzią na zastrzeżenia podniesione przez Komisję Europejską odnośnie do kryteriów rejestracji usługodawców. Do czasu ich zakończenia oraz wejścia w życie nowelizacji rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 24 maja 2011 r. w sprawie Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw, uwzględniającej nowe warunki rejestracji, RUR pozostaje uruchomiony dla użytkowników, którzy finansują udział w usługach ze środków innych niż EFS.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod podanym niżej linkiem, od ekspertów dyżurujących pod numerem telefonu 801 808 108 lub wysyłając zapytanie na adres info@inwestycjawkadry.pl . Gotowy jest także „Poradnik dla branży szkoleniowej" zawierający szereg przydatnych informacji w zakresie możliwości uzyskania wpisu do Rejestru.
http://www.parp.gov.pl/uruchomienie-rejestracji-podmiotow-swiadczacych-uslugi-rozwojowe-w-rur-3

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś