Przejdź do treści głównej

Fundusze Europejskie w prasie lokalnej i regionalnej


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2016-09-14 10:00

Zapraszamy dziennikarzy lokalnej i regionalnej prasy do wzięcia udziału w trwającym projekcie „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej”.

Cel projektu
Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji i wiedzy 700 dziennikarzy lokalnych i regionalnych z 16 województw Polski na temat  sposobów i metod informowania oraz promowania wiedzy o Funduszach Europejskich.

W szczególności działania będą dotyczyć:

  1. Ułatwienia dostępu do informacji o FE i bazy wiedzy z zakresu programów funkcjonujących wramach perspektywy 2014-2020, poprzez zwiększenie informacji pojawiającej się w prasie lokalnej i regionalnej, w tym druk artykułów oraz promocję
  2. Podniesienie wiedzy i kompetencji, w tym udoskonalenie poziomu warsztatu dziennikarskiego wśród 700 dziennikarzy i wydawców mediów lokalnych i regionalnych z 16 województw Polski komunikatywnego i przejrzystego tworzenia artykułów o FE z perspektywy 2014-2020 oraz dostępnych źródeł wiedzy na ich temat.
  3. Wdrożenia nowych instrumentów edukacji dziennikarzy lokalnych i regionalnych FE: infografika oraz webinaria.

Czas trwania projektu
Sierpień - grudzień  2016 r.

Dla kogo
Wszystkie działania projektu są skierowane do dziennikarzy lokalnych i regionalnych ze wszystkich 16 województw Polski.

Działania w projekcie
Działania przewidziane w projekcie:

  1. Ogólnopolskie webinarium informacyjne dla dziennikarzy i wydawców, przedstawicieli środowiska telewizyjnych nadawców lokalnych i regionalnych oraz radiowych lokalnych rozgłośni z 16 województw Polski w pierwszej połowie sierpnia 2016 r.
  2. Trzydniowe warsztaty tematyczne dla dziennikarzy i wydawców lokalnych i regionalnych we wszystkich 16 województwach Polski w okresie od 19 sierpnia do 2 października 2016 r.
  3. Pięć cyklicznych webinariów dla dziennikarzy i wydawców, przedstawicieli środowiska telewizyjnych nadawców lokalnych i regionalnych oraz radiowych lokalnych rozgłośni Polski w okresie od 1 października do 15 grudnia 2016 r.
  4. Konkurs dziennikarski „To się dzieje. Fundusze Europejskie lokalnie”, celem którego jest utrwalenie zdobywanej wiedzy dziennikarzy w trakcie warsztatów odbędzie się w okresie od 19 sierpnia do 10 października 2016 r.
  5. Akcja promocyjno – informacyjna.


Kontakt

Informacje szczegółowe dotyczące projektu udziela Natalia Gmurkowska – koordynator projektu -  e-mail: natalia@gazetylokalne.pl Zachęcamy również do odwiedzenia stony projektu.

Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej” jest realizowany w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020”.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś